Salı, Nisan 23, 2024
Ana SayfaHaberler10 milyon dolarlık varlığı olan Rus Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov kimdir?

10 milyon dolarlık varlığı olan Rus Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov kimdir?

Ukrayna’da savaşın başlamasından bu yana Sergey Lavrov’un adı, haftalardır dünya çapında gazetelerin ön sayfalarını dolduran ve oldukça fazla tartışma yaratan açıklamalarıyla kamuoyunda da tanınır hale geldi.

Sergey Lavrov geçtiğimiz günlerde Azerbaycan dışişleri bakanı Ceyhun Bayramov ile görüştükten sonra Bakü’de düzenlediği basın toplantısında, ” AB ve NATO Rusya’ya savaş açmak için bir koalisyon kuruyor – dedi – Adolf Hitler de İkinci Savaş’ın patlak vermesiyle dünyayı bir araya getirdi. önemli sayıda Avrupa ülkesi, Sovyetler Birliği’ne karşı bir savaş için bayrağı altında ”.

Bununla birlikte, Sergey Lavrov’un Vladimir Putin’in Rusya’sının yükselen bir figürü olduğunu düşünmek üzücü: Biyografisini gözden geçirerek, diplomatik kariyerinin 1970’lerde nasıl başladığını ve 2004’ten beri sürekli olarak Dışişleri Bakanı rolünü üstlendiğini görebiliriz. Rusya Federasyonu .

Son zamanlarda özel hayatı hakkında çok şey söylendi , aslında iki karısı olduğu uzun zamandır biliniyordu, aynı zamanda mirası hakkında, özellikle İngiltere ve Avrupa Birliği’nden sonra, Ukrayna’nın işgaline yanıt olarak, hepsi var. Kendisine ve Devlet Başkanı Vladimir Putin’e atfedilebilen varlıklar donduruldu.

Şimdi Sergey Lavrov’un kim olduğunu görelim , ayrıca geçmişte bazı bağımsız gazetecilik soruşturmalarının hedef tahtasında yer alan Rusya Dışişleri Bakanı’nın milyoner varlıklarının ne olacağına bir göz atalım.

Sergey Lavrov kimdir? Rus bakanın biyografisi

Sergey Lavrov , 21 Mart 1950’de Moskova’da doğdu. Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olduktan sonra, diplomatik kariyerine 1970’lerde başladı ve ilk görevi Sri Lanka elçisiydi.

Ancak 1980’lerde Lavrov, BM’de o zamanki SSCB’ye danışman olarak görev yaptı, daha sonra Berlin Duvarı’nın yıkıldığı dönemde Dışişleri Bakanlığı’nda çalışmak üzere hareket etti, o kadar ki, o sırada Bakan Yardımcısı oldu. Boris Yeltsin liderliğindeki hükümet.

Rusya’da Vladimir Putin’in iktidara gelmesiyle 2004 yılında Dışişleri Bakanı olarak atanan Sergey Lavrov, bugüne kadar bu görevini kesintisiz olarak sürdürdü.

Batı diplomasisi ona Kremlin’in yerlerini belirleme konusundaki uzlaşmazlığından dolayı Bay Nyet (Bay hayır) takma adını verdi. .

Özel hayat

Sergey Lavrov, yaklaşık 50 yıldır üniversitede tanışan Maria Lavrova ile evli.

Birlikteliklerinden tek kızı, evlendikten sonra Vinokurova soyadını alan Ekaterina Lavrova doğdu . Kocası Alexander Vinokurov, çiftin iki çocuğu olan zengin bir ilaç girişimcisinin varisi.

Ancak, Sergey Lavrov’un yeni binyıldan önce eski aktris Svetlana Polyakova ile istikrarlı bir ilişkisi olacağından beri: Polina Kovaleva kadınının kızının güçlü Rus bakanın üvey kızı olarak görülmesi tesadüf değil .

Lavorv ve Polyakova arasında bir sır olarak kabul edilmeyen bir ilişki, kadın dünya çapındaki iş gezileri sırasında sık sık ona eşlik etti, o kadar ki bir süredir Putin’in sağ kolu için tam teşekküllü bir adam hakkında konuşuluyor. çift ​​evlilik .

Lavrov’un mirası

Belirtildiği gibi, Ukrayna’nın işgalinden sonra Batı’nın aldığı ilk önlemlerden biri, Vladimir Putin ve Sergey Lavrov’a ait yabancı mülkleri hedef almaktı.

Bir dışişleri bakanı olarak Lavorv’un yıllık 73.000 dolar maaş alması beklenirken , BM’de Sovyet danışmanı olarak çalıştığı yıllar boyunca maaşın daha düşük olması gerekiyordu.

Araştırmacı gazetecilik konusunda uzmanlaşmış bağımsız bir Rus çevrimiçi gazetesi olan The Insider’a göre, bakanın tahmini 9,6 milyon dolar değerinde gayrimenkul varlığı var . Lavrov’a göre, Moskova’nın merkezinde 247 metrekarelik en pahalı üyelerden biri, kızı Ekaterina’nın 2007 yılında kız 25 yaşındayken yaptığı bir hediyeydi.

Fiili partneri Svetlana Polyakova ve kızı Polina Kovaleva, bir süredir Londra’da yaşıyor ve kızın sosyal medya paylaşımlarından görülebileceği gibi çok yüksek bir yaşam tarzı sürdürüyor.

Şehirde , Polina kısa süre önce ipotek almadan 4,4 milyon sterlinlik bir daire satın aldı ve her iki kadının da emrinde lüks bir otoparkı var. Ama kız da şimdi Batı yaptırımlarının kara listesine girdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Başlıklar