7 dokuma makinesinden 14 binden fazla kişiye istihdam

0
543
Sani Konukoğlu

Türkiye’nin en büyük şirketlerinden olan Sanko Holding’in 7 dokuma makinesi ile başladığı şimdi ise 14 binden fazla kişiye istihdam sağlaması…

“Türkiye’nin en zengin 100’ü” arasında 17. Sırada yer alan Sanko Holding, 1904 yılında bir dokuma işletmecisi olan Sani Konukoğlu tarafından Gaziantep’te kuruldu.

Sani Konukoğlu

Sani isminin “San” kısmı ve Konukoğlu soyadının “Ko” kısmı birleştirilmiş ve “Sanko” ismi ortaya çıkmıştır.

Sanko Holding

Sanko Holding; tüm şirketlerin tek çatı altında toplanması işlemini 1996 yılında yapmıştır. Kuruluş yılı 1904 olarak kabul edilerek 1996 yılında holdingleşmiştir.

Sanko Holding

1994’te işleri devralan ailenin 4.kuşak torunu Abdulkadir Konukoğlu

, başarı hikayesini şu şekilde anlatıyor:

Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu

“Bugünlere gelirken yerleri de süpürdüm, tezgahı da sildim, genel müdürlük de yaptım. Başarıda, rahmetli babamın ‘işin hilesi dürüstlüktür’ sözü her zaman öncelikli ilkemiz oldu. Lider empati yapmayı bilendir, orkestra şefi gibi koordine edendir. Başarı, yaptığın işi iyi yapmaktır.”

Sanko Holding bugün 11 farklı sektörde hizmet veren ve 14 binden fazla kişiye istihdam sağlıyor.

Sanko Holding

“İşin hilesi dürüstlüktür.”
“İşin hilesi dürüstlüktür” cümlenizde anlam bulan ilkenizle bizlere bıraktığınız emanetin bilincini ve onurunu taşıyoruz. Öngörünüzle çizdiğiniz yolda binlerce çalışanımızla her adımda daha güçlü bir Türkiye, daha güzel bir Dünya hedefine ilerliyor; 115 yıllık geçmişimizle geleceğe güvenle bakmanın gururunu yaşıyoruz.

SANKO AİLESİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz