Abdulhamit Gül kimdir?

135
Abdulhamit Gül kimdir?
Abdulhamit Gül kimdir?

Abdulhamit Gül, Adalet Bakanlığı görevinde bulunmuş ve AK Parti’de önemli görevler üstlenmiştir. Peki Abdulhamit Gül kimdir? İşte hayatı ve kariyeri…

ABDÜLHAMİT GÜL KİMDİR?

12 Mart 1977 tarihinde Gaziantep’in Nizip ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Cumhuriyet İlkokulu’nda tamamladı. Nizip İmam Hatip Lisesi’nden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Serbest avukat olarak çalıştı.

Lise yıllarından itibaren çeşitli sivil toplum kuruluşlarında çeşitli kademelerde görev yaptı. Gençlerin eğitimi, sivil toplum faaliyetlerine ve siyasete katılımı için çalışmalar yaptı. Çeşitli gazete ve dergilerde siyasi, çağdaş ve edebi konularda makale ve yazıları yayımlandı.

Abdulhamit Gül kimdir?
Abdulhamit Gül kimdir?

AK Parti 4. Olağan Kongresi’nde MKYK üyeliğine seçildi. Seçim İşleri Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetim Başkan Yardımcısıydı.

25., 26. ve 27. Dönem Gaziantep Milletvekili seçildi. AK Parti’nin 12 Eylül 2015 tarihinde yapılan 5. Olağan, 2. ve 3. Olağanüstü Kurultayı’nda yeniden MKYK Milletvekili seçildi ve AK Parti Genel Sekreteri olarak atandı.

19.07.2017 tarihinde 65. Hükümette Adalet Bakanı olarak atanmıştır.

Evli ve üç çocuğu var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz