Adet Kanamasının Durması İçin Ne Yapabilirim?

156
Adet Kanamasının Durması İçin Ne Yapabilirim?
Adet Kanamasının Durması İçin Ne Yapabilirim?

Ergenlikten menopoza kadar her kadının 3-7 gün arasında süren regl döneminde adet kanamasının durması için ne yapabilirim diyenlerin sayısı bir hayli fazladır. Tatil, düğün gibi olaylar söz konusu olduğunda adet kanamasının bitmesi istenir. Bu durum bazı yöntemlerle sağlansa da adet kanamasının durması mümkün değildir.

Zencefil çayı ya da elma sirkesi gibi birçok bitkisel destek kanamaların azalmasını sağlayabilir. Ama önemli olan bu sürecin doğal geçmesini sağlamaktır. Sonuçta bu kanın dışarı atılması gerekir. Doğal olmayan yöntemlerden yararlanarak kanamanın durdurulması doğru değildir. Kanamaların durdurulmasını gerektiren durumlardan önce tedbir alınmalıdır.

Adet döneminin rahat geçmesi ve sancılar ve ağrıların yaşanmaması için birçok yöntemin tercih edilmesi gerekir. Bu yöntemlerden size kısaca bahsedeceğiz.

Adet Kanamasını Kesen Bazı Yöntemler

Adet kanamasını kesen yöntemler arasında anti inflamatuar özelliği olan zencefil çayı tercih edilmektedir. Bu çay sayesinde günde üç kere tüketilen zencefil adet kanamasının azalmasını sağlayacaktır.

Bir diğer adet kanamasını durduran yöntem bir bardak suya 2 tatlı kaşığı elma sirkesi son derece başarılı sonuçlar alınmasını sağlayacaktır. Ayrıca ağrıların da giderilmesi söz konusu olur. Karın bölgesini ısıtmak da son derece etkili bir yöntemdir. Bu sayede adet dönemindeki ağrı ve sancıların hafiflemesi mümkün olur.

Ayrıca karın bölgesine adaçayı yağı masajları son derece etkili olacaktır. Gün içinde alacağınız sıcak duşların kanamayı arttırdığı söylense de aslında azalması ve temizlenmesi daha mümkündür.

C vitamini desteği de adet kanamasının azalması konusunda etki sağlayacaktır. Bu yüzden bazı egzersizler, ağrı kesiciler kanamalarınızın azalmasına neden olabileceğinden işe yarar ama dikkatli kullanılması gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz