Çarşamba, Nisan 24, 2024
Ana SayfaSağlıkBaşarılı kilo kaybı için 10 basit değişiklik

Başarılı kilo kaybı için 10 basit değişiklik

Kilo vermek, yapılacak en kolay şey olduğu için bir üne sahip değildir. Sabır ve çalışma gerektirir, ancak kilo vermeyi başaran birçok kişi, birkaç ay sonra geri almanın çok kolay olduğunu gördü.

Peki kilo kaybı neden uzun vadeli sonuçları görmek bu kadar zor? En olası cevap, yavaş yavaş unutuyor olmamızdır. Zayıflamak terim olarak fazla kilo vermek anlamına gelebilir ancak ulaştığımız kilonun korunması gerekir ve bu devam eden bir süreçtir. Sürece sadık kalmanın yollarını bulamazsak, ağırlığı tekrar vermemiz daha olasıdır.

  • Günlük işe gidip gelirken bir veya iki durak erken inmek için toplu taşıma araçlarını kullanmamız iyi bir fikirdir, böylece 10-15 dakikalık yürüyüşe akıllıca sığabilir ve dolayısıyla yavaş egzersiz yapabiliriz.
  • Her zaman yemeğinizle birlikte salata yemeye çalışın – özellikle dışarıda yemek yiyorsanız. Sizi daha az kaloriyle doldurmanın yanı sıra, her gün gerekli miktarda sebze yemenin iyi bir yoludur.
  • Çok içme eğilimindeyseniz alkolsüz içecekleri sınırlayın. Meyve suları da temelde boş kalorilerdir. İçine limon sıkılmış su veya soda tercih edin ve daha nadir durumlar için meyve suları ve alkolsüz içecekler bırakın.
  • Cappuccino içiyorsanız, onu bir espressoya dönüştürmeyi deneyin. Kahvenizden ekstra kalori tasarrufu yapacaksınız. Kalori açısından en sağlıklı kahvenin sade olduğu aşikar. Deneyin ve damak zevkinize uyan en sağlıklı seçeneği seçin.
  • Yağ ile pişirirseniz, normalin yarısını veya tarifin gerektirdiği kadar kullanmayı deneyin. Bir çorba kaşığı zeytinyağı 100’den biraz fazla kalori içerir, bu nedenle gününüze birkaç tane daha gizlice sokmak için iyi bir yerdir.
  • Tatlı mutlaka sofradan kalkmaz. Ama yarısını yemeyi ve gerisini ertesi güne bırakmayı deneyin.
  • Yemeğinizde patates varsa, daha fazla lif elde etmek için daha az yemeyi, fırında pişirmeyi ve kabuğuyla yemeyi tercih edin.
  • Telefonda konuşurken oturmak yerine etrafta dolaşın. Örneğin, yarım saatlik bir telefon görüşmesi için yürümeyi seçerseniz, yaklaşık 100 ekstra kalori yakarsınız.
  • Tatlılardan kaçının. İşlenmiş gıdalarla aşırıya kaçmamaya çalışın ve çoğu zaman şekere hayır deyin. Uzun vadede şekeri kesmek, günde 250 kaloriye kadar tasarruf etmenizi sağlar.
  • Köpeğiniz varsa, yürüyüş süresini 30 dakika artırın. Daha fazla egzersiz yapacaksınız, ancak köpeğinizle daha fazla zaman geçireceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Başlıklar