Salı, Nisan 23, 2024
Ana SayfaHaberlerCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Antep'e müjde: Gaziray için tarih verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Antep’e müjde: Gaziray için tarih verdi

Gaziantep’in ulaşım sorununu çözmek için hayata geçirilen Gaziray Projesi’nde yolcu taşımacılığı operasyonlarının ilk kez 2019 yılında başlayacağı açıklandı. Aradan geçen 4 yılda proje üzerinde yolcu taşımacılığı çalışmalarına başlayamadılar. Projenin Ekim ayında yolcu taşımaya başlayacağı iddiaları gündeme gelirken, kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziray Projesi’nin Ekim ayından itibaren faaliyete geçeceğini söyledi.

Gaziray ile ilgili tartışmalı süreç devam ederken kabine toplantısının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziray Projesi’nin de aralarında bulunduğu bazı ulaşım projelerinin Ekim ayından itibaren devreye alınacağını söyledi.

ERDOĞAN DUYURDU: GAZİRAY’I ANTEP’TE 16 İSTASYONLA TAMAMLADIK

Diyarbakır’da 29 kilometreyi aşan Güneybatı Çevre Yolu, kavşak ve köprüleri 1 milyar liraya mal ettiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

Malatya’da 16 milyar liralık yatırımla Malatya-Hekimhan yolu üzerinde 2,6 tünel ve 8 köprüyü devreye almaya hazırlanıyoruz. Ayağa kalkıp “Şuradan buraya metro yaptık”, “Böyle bir tünel yaptık” deseniz de. Bunları anlamıyor, bilmiyor. Çok yalan söylüyor. Samimiyet yok, üretim yok. Günde 25,5 bin yolcuya hizmet verecek olan Gaziray’ı 358 kilometrelik güzergaha sahip Gaziantep’te 16 istasyonla tamamladık. İstanbul Kadıköy- Pendik metro hattının devamı olan 7,4 kilometre uzunluğunda ve günlük 1,2 milyon yolcu kapasiteli Pendik-Sabiha Gökçen metro hattının inşaatını tamamladık ve tamamlandı. Ekim ayında inşallah tüm bu projeleri açmayı planlıyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Başlıklar