Ekonomist Selçuk Geçer dolar için tahminde bulundu: Sene sonu…

196
Ekonomist Selçuk Geçer dolar için tahminde bulundu Sene sonu...
Ekonomist Selçuk Geçer dolar için tahminde bulundu Sene sonu...

Dolara ilişkin tahminleriyle gündeme gelen Selçuk Getser, çok konuşulacak açıklamalarına bir yenisini ekledi. Doları olanların yakından takip ettiği Geçer, kişisel YouTube kanalında yayınladığı videoyla dolar sahiplerine seslendi.

“DOLAR ENDEKSİ DÜŞECEK”

Doların daha fazla yükselme şansının olmadığını söyleyen ünlü ekonomist, ABD’de enflasyon sinyalinin gerilediğine dikkat çekti. Diğer para birimlerinin dolar karşısında atağa geçeceğini belirten Geçiş, “Dolar aşağıyı işaret ediyor. Euro ve Sterlin yükseldi. Çünkü ABD’de enflasyon kontrol altına alınmış gibi görünüyor. Önümüzdeki aylarda ortaya çıkabilecek olağanüstü durumları yorum olarak koydum” dedi.

DOLAR ENDEKSİ NASIL YÜKSELİYOR?

Dolar endeksinin enflasyon nedeniyle düşüş beklediğini anlatan Selçuk Geçer, doların yükselme ihtimaline ilişkin şunları söyledi:

ABD’de çok yüksek bir enflasyon varsa, yani yüzde 8,5 ile 9 arasında, ki bu çok düşük bir ihtimal, o zaman doların yeniden yükselişini görebiliriz. Piyasalarda kuvvetli rüzgarlar olacağını söyleyen Geçer, Kasım ve Aralık aylarında dolar kurunun 20 TL’yi geçebileceğinin de altını çizdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz