Elon Musk, Twitter ile anlaşmak için Tesla’yı satıyor

148
Elon Musk, Twitter ile anlaşmak için Tesla'yı satıyor
Elon Musk, Twitter ile anlaşmak için Tesla'yı satıyor

Elon Musk, bugün Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunulan bir dizi forma göre, bu sefer 3.4 milyar dolar değerinde daha fazla Tesla hissesi sattı. Bu yıl Musk, çoğunlukla 44 milyar dolarlık Twitter satın alımını finanse etmek için yaklaşık 20 milyar dolarlık Tesla hissesi sattı.

Musk, Nisan ayında 8,4 milyar dolar, Ağustos ayında ise 6,9 ​​milyar dolar daha sattı. Nisan ayındaki satışların ardından, artık TSLA satışının planlanmadığını tweetledi. Daha sonra Ağustos ayında, bir daha fazla satış yapmayacağını ve anlaşmadan çekilmeye çalıştığı için bir davaya bulaştığı için o sırada Twitter’ı satın almak zorunda kalması durumunda bu hisselerin satıldığını tekrar söyledi.

Twitter zaten iyi gitmiyordu ama Musk onu satın aldıktan sonra işler daha da kötüye gitti. Bazı büyük reklamcılar, Musk’ın eline geçtiğinden beri platformda harcama yapmayı bıraktı. Ek olarak, üst düzey bir reklam yöneticisi olan Sarah Personette, Elon’un devralmasından bir gün sonra istifa etti.

Vox Media’dan Kara Swisher, Musk bazı reklamcılarla görüştü ve sonuç o kadar kötüydü ki bazı yöneticiler toplantı sırasında harcamalarını Twitter’dan çekti. Musk’ın Twitter’daki yönetimle ilgili bazı yorumları ve eylemleri , reklamverenleri özellikle endişelendirdi.

Twitter kârlı değildir ve gelirinin çoğu reklamlardan gelir. Buna ek olarak, Elon Musk’ın onu satın almak için aldığı kredilere yılda yaklaşık 1 milyar dolar faiz ödemek zorunda kalacak .

Elbette borçlarını kendisi ödeyebilirdi ama bunun için nakit paraya ihtiyacı var ve nakit elde etmek için daha fazla Tesla hissesi satması gerekiyor . Şirketindeki hisseleri satmaya devam ederse, yeterince hissesi olmayacağı için kendisini yönetim kurulu dışında bulur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz