Salı, Nisan 23, 2024
Ana SayfaHaberlerErdoğan, vitrin değişimi için talimat verdi!

Erdoğan, vitrin değişimi için talimat verdi!

AK Parti, 2023 seçimleri öncesi vitrin değişimini gündemine aldı. Ankara kulislerini hareketlendiren iddiaya göre, parti MKYK’sı hem vitrin hem de parti içinde değişimler için çalışmalara başladı. Parti yönetimi, AK Parti’nin kuruluş tarihi olan 3 Kasım’ı yeni isimlerle karşılamak için teyakkuza geçti. Tabanın istek ve şikayetlerini de göz önüne alan AK Parti, konuyla ilgili il ve ilçe yönetimlerinden gelen raporları değerlendirmeye aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “en kritik” seçim olarak gördüğü 2023 seçimleri öncesi parti içinde sürpriz manevralar yapması bekleniyor. AK Parti kulislerinden sızan bilgilere göre, parti MKYK’sı vitrin ve Kabine değişimi için kolları sıvadı.

Yeni vitrin 3 Kasım’a yetiştirilmeye çalışılıyor

AK Parti’nin kuruluş tarihi olan 3 Kasım’da yeni bir vitrinle parti tabanının önüne çıkmayı amaçlayan Erdoğan, parti içinde adeta teyakkuz ilan etti. Parti tabanında son yıllarda ortaya çıkan rahatsızlıklar da değişim sürecinde dikkate alındı ve bu rahatsızlıkları sonlandırmak için il ve ilçe teşkilatlarından raporlar istendi.

“Siyaseten yavaş” isimler geri plana çekilecek

Kabine ve parti yönetiminde yapılması gereken değişiklikler için gece gündüz çalışan parti MKYK’sı, özellikle AK Parti denilince akla gelen ve “siyaseten yavaş” olarak tabir edilen isimler üzerinde çalışıyor. Parti kulislerinde değişimi beklenen isimler arasında Binali Yıldırım ve Hayati Yazıcı’nın ismi ön plana çıkıyor. Kabine içinde de siyasi kökenli olmayan isimlerde değişime gidilmesi bekleniyor. Özel sektörden gelmeyen, partili isimlerin tercih edileceği yeni Kabine’de Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci gibi isimlerin yer almayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Başlıklar