Fatır suresi ne için okunur faziletleri nelerdir?

172
Fatır suresi ne için okunur faziletleri nelerdir?
Fatır suresi ne için okunur faziletleri nelerdir?

Fatır Suresi neye iyi gelir? Fatır Suresi ne anlama gelmektedir? Fatır Suresi 29 ve 30 Ayetler Neden Okunur? Fatır suresinin 2 ayeti neden okunur? Fatır suresinin konusu nedir? Fatır suresinin faydası? Fatır Suresi Oku Fatır Suresi 28. Ayet Fatır Suresi Neden Okunur? Fatır Suresi ne anlama gelmektedir? Fatır ne demek?

Fatır suresinin anlamı

Mekke döneminde nazil olmuştur. 45 ayet. Sure, adını ilk ayette geçen “Fatır” kelimesinden alır. Fatır, yaratıcı, yoktan var eden demektir. İlk ayette geçen “el-Melaike” kelimesinden dolayı “Melaike Suresi” olarak da anılır. Surede Allah’ın varlığını ve birliğini gösteren kainat olayları, öldükten sonra diriliş, Allah’ın nimetleri ve mümin ile kafir arasındaki fark ağırlıklı olarak ele alınmaktadır.

Allah’ın yaratması, O’ndan başka ilah olmaması ve şirkin çarpık düşüncelere dayalı bir zihniyet ve tavır olması, Hz. Muhammed’in önceki peygamberler gibi Allah’tan mesaj getiren hak bir peygamber olduğu, öldükten sonra diriltmenin gerçekleşeceği ve dünyada amellerin karşılığının ahirette görüleceği anlatılır ve Allah’ın kudretinden örnekler verilir. Yüce Allah.

Fatır suresinin fazileti
Fatır suresinin fazileti

Fatır Suresi’nin Faziletleri, Anlamı, Şifası, Konusu, Sırları ve Sırları

Resûlullah (sallallahu aleyhi vesellem) buyurdular ki: “Kim Fatır suresini okursa, dilediği kapıdan cennete girmeye hak kazanır.”

Kim bu sureyi okursa yaratıklar tarafından sevilir.

Her gün okunursa şeytanın şerrinden korunur ve hayatı bereketli olur. Kim bu sureyi yazıp binek arabasının üzerine koyarsa hırsızlardan ve diğer tehlikelerden korunmuş olur.

İşinde bolluk, bereket ve bol kazanç elde etmek isteyen insanlar, 29-30. Sözlerini üzerinde ya da işte tutmalı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz