Salı, Nisan 23, 2024
Ana SayfaTeknolojiGoogle Pixel 7 Pro'da ciddi sorun: Pili rekor sürede tüketiyor

Google Pixel 7 Pro’da ciddi sorun: Pili rekor sürede tüketiyor

Ekran, bir akıllı telefonun güce en aç kısımlarından biridir – hatta en fazla güce aç olan kısım. Üreticiler, panelleri daha enerji verimli hale getirmek için sürekli olarak iyileştirmeye çalışıyorlar. Ancak bazı akıllı telefon üreticilerinin modern panellerin potansiyelinden yararlanamadığı görülüyor. Bir örnek Google ve Pixel 7 Pro’dur.

XDA Developers’a göre, arama devinin en yeni amiral gemisi akıllı telefonunun ekranı, parlaklık yüksek seviyelere ayarlandığında orantısız miktarda enerji tüketiyor. Bunun makul olduğu söylenebilir ama böyle bir şey bir yere kadar doğrudur ve dahası sitenin sunduğu rakamlar başka bir gerçeği göstermektedir.

%100 APL’de 600nit ekranıyla (Ortalama Resim Düzeyi: ekranda görüntülediğiniz içeriği ölçer. Örneğin, tamamen yeşil, kırmızı veya mavi olan bir ekran %33 APL’ye sahiptir), Google Pixel 7 Pro 3.5W tüketir. 4W’a kadar. Aynı zamanda Pixel 6 Pro ekranı 2.9W, Samsung Galaxy S22 Plus ise sadece 2W tüketiyor.

Öte yandan, Pixel 6 Pro’nun %100 APL’li 800nits’deki ekranı, Galaxy S22 Plus’ın %100 APL’li 1000nits’te kullandığı enerji olan 4W tüketiyor, aynı koşullarda Pixel 7 Pro’nun ekranı tüketimi 6W’a çıkarır. Gördüğümüz gibi Pixel 7 Pro ile Galaxy S22 Plus arasındaki fark büyükken selefinin ekranı daha yüksek parlaklık seviyelerinde aynı enerjiyi tüketiyor.

XDA, Google Pixel 7 Pro’nun Tensor G2’sinin maksimum 10W ila 12W arasında bir maksimum güç tüketimine sahip olduğunu bildiriyor, bu da bizi teorik olarak işlemcinin ekranla birlikte en yüksek performansında 18W’tan daha fazla tüketebileceği sonucuna götürüyor. Bu belki de dış mekan koşullarında sadece 15 dakikada pilin %10 düşmesini, aynı zamanda telefonun iç mekanda 3 saat ekran süresi ile %50 pil tüketmesini açıklıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Başlıklar