Hasan Teke kimdir?

193
Hasan Teke kimdir?
Hasan Teke kimdir?

Hasan Teke AK Parti Gaziantep Şahinbey İlçe Başkanı olarak görev yapmaktadır. Peki Hasan Teke kimdir? İşte hayatı ve kariyeri…

HASAN TEKE KİMDİR?

1966 yılında Gaziantep’te doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Gaziantep’te tamamladı. 1992-1993 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Hasan Teke, 1994-1995 G.Antep Barosu’nda Avukatlık stajını tamamlamıştır.

Öğrencilik yıllarında Hak-yol Vakfı ve Milli Gençlik Vakfı Gençlik Kollarında görev alan Teke, Milli Gençlik Vakfı G.Antep Şubesi’nde 6 yıl Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. Daha sonra İlim Yayma Cemiyeti G.Antep Şubesi kurucu üyesi ve başkan yardımcılığı görevinde bulunan Teke, halen İlim Yayma Cemiyeti G.Antep Şubesi’nde İstişare Heyeti’nde görev yapmaktadır.

Ayrıca Yeni Dünya Vakfı G.Antep Şubesi kurucu üyesi ve halen İstişare Kurulu üyeliği görevini yürüten Hasan Teke, Ensar Vakfı G.Antep Şubesinde halen İstişare Kurulu üyesi ve Önder Vakfı G.Antep Şubesinde halen İstişare Kurulu üyesidir. Teke 10 yıldır HU-DER(Hukuki araştırmalar Derneği) G.Antep Şube başkanlığı görevinde bulunmuştur.

Hasan Teke kimdir?

Hasan Teke siyasi hayatına Refah Partisi’nde Gençlik kolları ve teşkilat görevlisi olarak başlamış daha sonra Fazilet Partisi G.Antep İl Teşkilatı kurucu üyesi ve il başkan yardımcılığı görevinde bulunmuştur. Fazilet Partisi Ş.Bey İlçe Bşk.Yardımcılığı görevinde bulunan Teke, AK Parti’nin G.Antep İl Teşkilatı kurucu üyesi olmuştur. İl başkan aday adaylığı ile İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan Teke, halen Ak Parti Şahinbey İlçe Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Yaklaşık 25 yıl Fiilen Serbest Avukatlık mesleğini icra eden Hasan Teke, AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanlığı görevini üstlendiği 2018 yılından bu yana Avukatlık mesleğini fiilen sonlandırarak tüm mesaisini ilçe başkanlığına ayırmıştı.

Hasan Teke evli 3 çocuk babasıdır. İngilizce ve Arapça bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz