Instagram’ın Çıplaklık koruması: Sadece o görselleri kapsıyor

136
Instagram'ın Çıplaklık koruması: Sadece o görselleri kapsıyor
Instagram'ın Çıplaklık koruması: Sadece o görselleri kapsıyor

Instagram, DM’lerdeki çıplaklığı otomatik olarak kapatacak yeni bir özelliği test ediyor. Uygun bir şekilde “Çıplaklık koruması” olarak adlandırılan özellik şu anda geliştirme aşamasındadır ancak önümüzdeki haftalarda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

İlk olarak uygulama geliştiricisi ve tersine mühendis Alessandro Paluzzi tarafından fark edildi, çıplaklık içerebilecek fotoğrafları maskelemek için cihaz içi teknolojiyi kullanacak gibi görünüyor.

Çıplaklık korumasının bir ekran görüntüsü, Instagram’ın fotoğraflara erişimi olmayacağını doğrular. Ek olarak, kullanıcı isterse, onları görüntülemeyi seçene kadar görüntülerin gizli kalacağını ortaya koyuyor.

Meta, özelliğin varlığını doğruladı ve geliştirmenin ilk aşamalarında olduğunu açıkladı. Ayrıca, başlangıçta varsayılan olarak etkinleştirilmeyeceğini ve kullanıcıların ne zaman ve etkinleştireceklerine kendileri karar vereceklerini belirtti.

Meta, Instagram’ın DM’lerdeki fotoğrafları analiz etme yeteneğinden kaynaklanan gizlilik endişelerini gidermeye çalıştı – çünkü görünüşe göre sorun bu, ilk etapta kimsenin bu tür içerikleri paylaşmıyor olması değil.

Bu bağlamda şirket, bu yeni özelliklerin insanların gizliliğini korurken, aldıkları mesajlar üzerinde kontrol sahibi olmalarını sağlamak için uzmanlarla yakın bir şekilde çalıştığını söyledi.

Şirket, Çıplaklık korumasının Instagram veya Meta’nın gerçek mesajları görüntülemesine veya üçüncü taraflarla paylaşmasına izin vermeyeceğini, bu nedenle bu özelliğin cihaz içi teknolojiyi kullandığını yineledi .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz