İslam Memiş gram altın fiyatı için ters köşe yaptı!

172
İslam Memiş gram altın, dolar, gram gümüş hakkında yeni açıklamalar yaptı ve tahminlerini açıkladı.
İslam Memiş gram altın, dolar, gram gümüş hakkında yeni açıklamalar yaptı ve tahminlerini açıkladı.

İslam Memiş gram altın, dolar, gram gümüş hakkında yeni açıklamalar yaptı ve tahminlerini açıkladı.

Videosunda yaptığı yorumların yatırım tavsiyesi olmadığını vurgulayarak altın, dolar, borsa, euro ve kritik verileri gram cinsinden değerlendirdi:

Sayısal değerlere bakalım ve sonra yuvarlayalım. Borsa günü 3553 puan, %1 primle kapattı. Borsa için olumlu görünüm devam ederken, beklentilerim daha düşük. Dolar-TL kuru ekranlarda 18.56, serbest piyasada 18.63-68 civarında seyrediyor. Bu taraftan beklentiler olumlu. ABD’de piyasaların merakla beklediği enflasyon oranı bu hafta açıklandı. %8.2 açıklandı, beklenti 8 oldu, beklentiyi aştı.Diğer bir deyişle, bu kadar çok faiz artışına rağmen geçici değil kalıcı bir enflasyon vardı ve kanıtlar bunu gösteriyor. Faiz oranlarını agresif bir şekilde yükselten Fed, 75 baz puan artırdı ama rakamlar ortada, onları kesemezler. Kasım ayında 75 baz puan daha yapılacak. Fiyatlandırma yapıldı. Çünkü veri sonrası dolar endeksi 113.83’e yükseldi. Sonra emekli oldu. Çünkü ABD’nin sorunu sadece enflasyon değil, kredi büyümesi var, borsa balonu var. Geçici enflasyon kalıcı hale geldi, durgunluk riski arttı. Fena yanacaklar.

Memiş’in altına ilişkin yeni yol haritası ise şöyle:

Bu sayısal değerler bize küresel piyasaların ne kadar çıkmazda olduğunu gösteriyor. Veriler yayınlandıktan sonra bir ons gümüş ve kripto para birimlerinin fiyatlarında da keskin düşüşler gördük. O kadar çok baskı vardı ki bir ons altının fiyatı düştü. Daha sonra 1666 dolar seviyesine geri döndü. Bu hamleler tuzak fiyatlandırmanın da geçersiz olduğunu göstermiştir. Euro/dolar döviz kuru 097.80’dir. Ağır düşüşler oldu, burada da çabuk toparlandı. Petrol fiyatlarındaki yükseliş de çok önemliydi. Günü (13 Ekim) yüzde 2,18 primle kapattı. Yılın son çeyreği için beklentimiz 120-130 dolar.

İSLAM MEMİŞ’TEN ALTIN İÇİN ‘BASKILANMA YOL HARİTASI’ AÇIKLAMASI

Altının ons fiyatından bahsetmiştim. Dolar endeksindeki keskin düşüş toparlanmaya yol açtı. Gram Altın TL 995, seviyesinde görülüyor, hayır 1008-1014. Altta 1005 lira üstte 1055 lira var, bu kemer boşluklarını takip ediyoruz. Ons gümüşün fiyatı 19.30 seviyesine kadar toparlanırken, olumlu görünüm devam ediyor. Gümüş gram olarak 11.50-11.60 aralığındadır. Gümüşün de çok ucuz olduğunu gördüğümüz için olumlu sonuçlar beklemeye devam ediyoruz. Altın ve gümüş ne kadar bastırılırsa, sepetimize o kadar çok koymaya devam ederiz. Umut burada kaybolmaz.

İslam Memiş son olarak, Türkiye’deki iç gelişmelerin olası etkilerine dair tahminlerini şöyle sıraladı:

Resmi kurumlar artık faiz artırımlarının yanlış olduğunu, resesyon ve kriz riskinin çok yakın olduğunu kamuoyuyla paylaşmaya başladı. Türkiye’de pozitif ayrışma bir süre daha devam ediyor. Dış politikada atılan başarılı adımlar bizleri mutlu ediyor. Dünya Türkiye’yi takip ediyor çünkü dış politika hamlelerimiz doğru. TCMB’ye baktığımızda burada da elimiz biraz rahatlıyor. Euro, pound, altın ve gümüş kime? dolar sahipleri. Euro, pound, altın ve gümüşü ücretsiz toplayın. Türkiye’nin bu konudaki hamlesiyle ilgileniyorum. Altın stoklamak 2023’te çok faydalı bir stok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz