Salı, Nisan 23, 2024
Ana SayfaEkonomiAltın Fiyatlarıİslam Memiş güncel altın yorumu: Tarih verdi, zirveyi beklemek gerek

İslam Memiş güncel altın yorumu: Tarih verdi, zirveyi beklemek gerek

Altın piyasası uzmanı İslam Memiş, altın ve gümüş fiyatlarındaki hızlı artışın gerici bir yükseliş olduğunu söyledi. Memiş, kısa vadede kâr satışının geleceği hakkında yorum yaptı.

Dolar endeksinin rallisinin soğumasıyla ons altın fiyatlarında başlayan yükseliş hareketi gram altını tekrar 1000 lira seviyesinin üzerine çıkardı. İslam Memiş, bu yükselişle ilgili Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Memiş, “Altın ve gümüş fiyatlarındaki hızlı yükseliş sadece tepkisel bir yükselişti. Büyük meseleler satın alınmadı. Kısa vadede kar satışları gelir gider. Ancak başlayan yükselişin ilk rekorunu göreceğiz. Ekim ayından Kasım ortasına kadar.” dedi.

İslam Memiş güncel altın yorumu: Zirveyi beklemek gerek
İslam Memiş güncel altın yorumu: Zirveyi beklemek gerek

Memiş, şöyle devam etti:

“Ekim başlangıç, Kasım hasat mevsimi. Piyasaları takip eden herkes çok iyi biliyor ki bu kadar büyük sorunlara rağmen altın, gümüş ve kripto paraları kasten ve isteyerek bastırdılar. Yani ucuza topladılar”

Memiş makas hatlarından, “Nedeni 800 dolar işçilikti, sebebi makas boşluğuydu. Bugünkü makas hattı 4 liraydı, daha önce 25 liraydı.” yorumunda bulundu.

“Fiyat düştükçe makas farkı açılıyor.” diyen İslam Memiş “Fiyat yükseldikçe makas farkı daralıyor” dedi. Kasım ayında yapılacak zirve için sabırla beklemek zorundayız.” açıklamasında bulundu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Başlıklar