Mehmet Erdoğan kimdir?

134
Mehmet Erdoğan kimdir?
Mehmet Erdoğan kimdir?

Mehmet Erdoğan, AK Parti Gaziantep Milletvekili’dir. Peki Mehmet Erdoğan kimdir? İşte hayatı ve kariyeri…

MEHMET ERDOĞAN KİMDİR?

1956 yılında Besni’de doğdu. Anadolu Kütahya Üniversitesi İktisat ve İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. AK Parti Gaziantep İl Başkan Yardımcılığı yaptı. 2010 yılında MÜSİAD Yüksek Danışma Kurulu üyeliğine seçilmiş ve bu görevine devam etmektedir.

Mehmet Erdoğan kimdir?
Mehmet Erdoğan kimdir?

1998-2005 yılları arasında MÜSİAD Gaziantep Şube Müdürlüğü yaptı. Gaziantep Kent Konseyi Genel Sekreterliği, Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep Sanayi Odası Üyesi, Türk Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Üyesi, Gaziantep İktisadi Kalkınma Vakfı Başkan Yardımcısı, Gaziantep İktisadi Kalkınma Vakfı Başkan Yardımcısı, BETEV Vakfı Mütevelli Heyeti, Kurucu Yönetim Kurulu Serbest Ticaret Bölgesi Gaziantep Halı Ortaklığı, GASBAŞ, Üye, Gaziantep Hisar TV. Genel Müdürdü. Tekstil, Halı, Grafik Tasarım ve Sağlık alanlarında ticari faaliyetlerde bulundu.

23. 24. ve 25. Dönem Gaziantep Milletvekili olup 23. Meclis İçişleri Komisyonu, KİT Komisyonu ve 24. Meclis Sanayi, Ticaret, Enerji, Doğal Kaynaklar, Bilgi Teknolojileri ve Teknoloji Komisyonu üyesidir. . Türkiye Büyük Millet Meclisi 23. döneminde Türkiye-Moğolistan Dostluk Grubu Başkanlığı yapmış, evli ve altı çocuk babasıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz