Meteoroloji hava durumu raporu: Fırtına ve yağış geliyor

120
Meteoroloji hava durumu raporu: Fırtına ve yağış geliyor
Meteoroloji hava durumu raporu: Fırtına ve yağış geliyor

Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre, Marmara, Karadeniz, İç Anadolu’nun doğusu ve Akdeniz’de fırtınalar görülecek. Güneydoğu Anadolu etkili olacaktır. Sıcaklık ülkenin kuzeyinde mevsim normallerinin 1 ila 3 derece altında, doğuda 3 ila 5 derece arasında ve sezonun geri kalanında normalin altında olacak.

4 EKİM 2022 HAVA DURUMU RAPORU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, yurdun kuzeyi, ortası ve güneybatısı parçalı ve parçalı bulutlu, yağmurlu, kalan kesimlerde ise az bulutlu ve açık olacak. yağış; Ordu ve Tokat çevrelerinde, Yozgat’ın doğusunda, Sivas’ın kuzey ve batısında yerel olarak güçlü olacak.

Rüzgar: Genel olarak ülkenin kuzey ve kuzeybatı yönlerinden, güney yönlerden orta şiddette, ülkenin güney ve doğusunda. Doğu Anadolu’nun kuzey ve batı kesimlerinde ve Doğu Karadeniz bölgesinin iç kesimlerinde kuvvetli bir fırtına (50-80 km/s) ve kuvvetli bir fırtına (90 km/s) şeklinde esecek.

Şiddetli yağış uyarısı: Yağışların Ordu ve Tokat ilçeleri ile Yozgat’ın doğusu ile Sivas’ın kuzey ve batısında yerel olarak şiddetli olması beklendiğinden sel gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Kuvvetli rüzgar uyarısı: Doğu Anadolu’nun kuzeyi ve batısı ile Doğu Karadeniz bölgesinin iç kesimlerinde beklenen rüzgar kuvvetli ve güney ve güneybatı yönlerden sağanak (50-80 km/sa), kuvvetli fırtına şeklinde esiyor. (90 km/s) yer yer esen rüzgar Tahmin edilebileceği gibi ağaç ve direklerin devrilmesi, çatı uçuşları, ulaşım kesintileri gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve dikkatli olunması gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz