Microsoft güncellemeleri: İşte yeni özelliklerle Windows 11 2022 güncellemesi

136
Microsoft güncellemeleri: İşte yeni özelliklerle Windows 11 2022 güncellemesi
Microsoft güncellemeleri: İşte yeni özelliklerle Windows 11 2022 güncellemesi

Microsoft , 5 Ekim 2021’de Windows 11’i piyasaya sürmesinden bu yana ilk büyük özellik güncellemesi olan Windows 11 2022 Güncelleştirmesini bugün göndermeye başladı.

Şirket, Windows 11’e yapılan ilk büyük yükseltmenin PC’yi herkes için daha kolay ve daha güvenli hale getirdiğini, kullanıcıların daha üretken olmasını sağladığını ve Windows’u bağlanmak, oluşturmak ve oynamak için en iyi yer haline getirdiğini söylüyor.

Başlat menüsü yükseltmeleri, daha hızlı ve daha doğru aramalar, Hızlı ayarlar, Widget’larda daha fazla yerel ve güncel olaylar ve ana isteğiniz olan Dosya Gezgini’ndeki sekmeler yeni değişikliklerden bazıları.

  • Şirket, Windows 11’deki ses içeriğinden otomatik olarak altyazı oluşturan sistem genelinde canlı altyazılar ve sesli erişim (önizleme) gibi bir dizi yeni erişilebilirlik özelliği ekleyecek.
  • Natural Voices for Narrator, gerçek konuşmaya daha çok benzediği için okuma veya web’de gezinme sesini daha iyi hale getirir.
  • Microsoft’un kapsamlı güvenlik çözümleri her gün 43 trilyon güvenlik belirteci kullanır.
  • Akıllı Uygulama Kontrolü, uygulamaları korkmadan indirmenizi sağlar. Ayrıca Microsoft 365 Bireysel ve Ailenin Defender uygulamasını da oluşturur. Microsoft Defender, yerleşik Windows güvenliğini Android, iOS ve Mac’e getiriyor.
  • Microsoft 365 Bireysel ve Aile için ödeme yapan ABD’li kullanıcılar, kişisel bilgilerini çevrimiçi ortamda güvende tutmak için yakında kimlik hırsızlığı izlemeyi kullanabilecekler.

Snap düzenleri, Odak modu ve hız ve pil optimizasyonlarındaki iyileştirmeler sayesinde çalışanlar yeni Windows 11 2022 güncellemesiyle her zamankinden daha üretken olacak.

Microsoft, Windows Studio Efektleri, yeni oluşturma araçları, daha fazla oyun özelliği ve Microsoft Store arabiriminde iyileştirmeler gibi özellikler ekleyerek bu güncelleştirmeyle bu deneyimleri iyileştirdi.

Microsoft, yeni Windows 11 2022 Güncellemesinin BT’nin daha verimli çalışmasını sağlayacak daha fazla güvenlik ve yönetim özelliğine sahip olduğunu söylüyor.

Bu güncelleştirme, Windows Update’i geliştirir. Windows Update karbon tabanlıdır ve cihazlarınızın karbon ayak izini azaltır. Aygıtlar fişe takıldığında, açıldığında ve İnternet’e bağlı olduğunda ve yerel karbon yoğunluğu verileri mevcut olduğunda, Windows Update, düşük karbonlu kaynaklardan elektrik şebekesine daha fazla elektrik aktığı için daha düşük karbon emisyonlarıyla sonuçlanabileceği zaman kurulumları programlayacaktır. Kafes. Boştayken bilgisayarın karbon emisyonunu azaltmak için Uyku ve Ekran kapalı varsayılanları değiştirildi.

Windows 11 2022 Güncelleştirmesi 190’dan fazla ülkede mevcuttur. Windows 11 2022 güncellemesinin kullanıma sunulması yaklaşımı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bağlantıyı takip edebilirsiniz .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz