Rüyada yılan görmek ne anlama gelir?

140
Rüyada yılan görmek
Rüyada yılan görmek

Yılan rüyalarımızda sıkça karşımıza çıkan hayvanlardan biridir. Halk arasında rüyada yılan görmenin bir zenginlik sembolü olduğu popülerdir. Bununla birlikte, rüyaların psikolojik analizinde, yılan zenginlik anlamına gelmez, seks, bilgelik ve sezgi gibi birden çok anlama gelir.

Öncelikle rüyamızdaki yılan semboliktir. Kadınların rüyasında yılan penisi, engerek ise cinsel saldırıyı sembolize eder. Rüyada yılana olan sevgi, nefret ve korku gibi tavırlar genellikle rüyayı görenin cinselliğe karşı tavrına işaret eder. Yaygın rüyalar arasında bir yılan tarafından kovalanmak, sarılmak veya ısırılmak yer alır. Kaçmak veya peşinden koşmak, rüyayı görenin seks korkusunun bir simgesidir; bir yılan tarafından sarılmak, bir erkek ve bir kadın arasında sevişmenin bir simgesidir; Bir kadın rüyasında sık sık bir yılan tarafından ısırıldığını görüyorsa, cinsel saldırıya uğramaktan endişe etmiş olabilir.

Bazen de rüyadaki yılan hikmetin simgesidir. Birçok ülkenin mitlerinde ve folklorlarında yılan, bilgeleri ve tanrıları temsil eder. Yani, rüyadaki yılan efsane rengine sahipse, genellikle bilgeliği temsil eder.

Bazen de rüyadaki yılan, dört psikolojik fonksiyondan biri olan sezgiyi sembolize eder ve nasıl yapacağınızı söyler. Yılan, bizim sezgisel tepkimize benzer çevik bir hayvandır.

Bazen rüyadaki yılan da ayartmayı sembolize eder. Örneğin yılan bir kurbağayı yakalarken vücudunu hareketsiz tutar ve kurbağaya bakardı; kurbağa nöbetçiyi yüzüstü bıraktıktan sonra yılan aniden kurbağaya saldırırdı. Aynı şekilde, rüyanızda benzer bir sahne görürseniz, örneğin bir yılanın size bakması gibi, çok çekici biriyle tanışacağınıza işaret edebilir.

Ayrıca yılan kötülüğü, kurnazlığı, soğukkanlılığı ve aldatmacayı da temsil eder ki bu birçok mit ve folklordaki imajıyla aynıdır. İncil’de, Havva’yı yasak meyveyi yemeye ayartan yılandır.

Fizyolojik açıdan yılan aynı zamanda omurgayı temsil eder ve yaralı yılan omurga lezyonunu gösterebilir.

Rüyada yılan tarafından ısırıldığını görmek , tehlikelerden korkmadığınıza , kısmet ve kısmete kavuşacağınıza ve mutlu bir hayat yaşayacağınıza delalettir.

Rüyada yılan tarafından ısırıldığını görmek, ısırılan yerin potansiyel bir hastalığa sahip olabileceğine işaret eder.

Rüyada başkasının yılan tarafından ısırıldığını görmek , anne babanıza iyi bakmanız ve yoğun işlerinizin dışında eve sık sık dönmeniz gerektiğine delalettir.

Bir yılan tarafından ısırılan parmağın kanamasını hayal etmek, hayalperest için genellikle kötü bir işarettir. Rüyayı gören kadın ise kendisinin ve çocuğunun hastalanabileceğine ve sağlıklı beslenmeye dikkat etmesi gerektiğine delalet eder. Rüyayı gören iş adamı ise, iyi düşünmesi, daha fazla iş stratejisi düşünmesi ve iş sürecinde sadece acil çıkarları önemsemekten kaçınması gerektiğine delalet eder.

Rüyada karını ısıran yılan görmek, talihsizlik veya üzücü şeylerle karşılaşabileceğinizi gösteren uğursuz bir işarettir.

Rüyada kocanı ısırdığını görmek, iyi bir alamettir, bu da iyi bir alamettir.

Hamile bir kadının rüyada yılan tarafından ısırıldığını görmesi, erkek çocuk doğuracağına; yılan büyük ve sakarsa, bebek çok zeki olacak demektir.

Rüyada çocuğunun yılan tarafından ısırıldığını görmek , aile uyumuna dikkat ederek çocuğunuz için sıcak ve mutlu bir aile ortamı yaratmanız gerektiğine delalettir.

Evli olmayan kişi rüyasında yılan tarafından ısırılıp yılanı öldürdüğünü görürse fakat bu rüya görürse, rüyayı görenin ideal sevgiliyi bulacağına delalet eder.

Rüyada yılan öldürmek, kazancınızı artırmak için her fırsatı sıkı bir şekilde değerlendirdiğinize veya başkalarının başarılı operasyonlarını dikkatle takip ettiğinize, düşmanı yenmenin mutluluğunu hissedeceğinize delalet eder.

yılana sarılmak

Evli bir kadının rüyasında yılanı kucağına aldığını görmesi, hayırlı bir erkek çocuğunun doğumuna işaret eder.

Rüyada küçük yılan görmek , bazı kimseleri hoşça vakit geçireceğinize fakat onların parlak geleceğinizi mahvetmek için arkanızdan iftira atacaklarına delalettir.

Rüyada sarmal yılan görmek, ders çalışma konusunda bol şans elde edeceğinize işaret eder.

Rüyada Yılan Derisi veya Derisi Yıkanan Yılan Görmek

Rüyanızda yılan derisi veya sıyrılan bir yılan görmek, seks korkunuzu ve güncellenmiş iç fikirlerinizi yansıtır.

Bir Yılana Dokunmak

Rüyada bir yılanı almak veya ona dokunmak, tüm muhalefeti alt etmek için zekice taktikler kullanacağınıza delalet eder.

bir yılanı kontrol etmek

Rüyada arkadaşının bir yılanı kontrol ettiğini görmek, kötü etkiye direnmenize yardımcı olması için çok yetenekli bir kişiyi işe alacağınıza delalet eder.

Rüyada Yılana Basmak

Rüyada banyo yaparken veya nehirden karşıya geçerken yılan görmek veya üzerine basmak , dert sandığınız saf mutluluğun bir dert olduğuna delalettir.

Rüyada çift yılan görmek, yakın zamanda aile malını bölüşeceğinize ve ayrı yaşayacağınıza işaret eder. Bir işadamı rüyasında bir çift yılan görürse, bu onun bir servet kazanacağına işaret eder.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz