Çarşamba, Nisan 24, 2024
Ana SayfaSağlıkSivilcelerden hızlı bir şekilde nasıl kurtuluruz?

Sivilcelerden hızlı bir şekilde nasıl kurtuluruz?

Özellikle ergenlik döneminin en büyük sıkıntılarından ve zorluklarından birisi de sivilcelerdir. Sivilcelerin özellikle yüzü sarması

http://www.bleier-online.de/blogs/ohne/tuotekategoria/diabetes/index.html

, ergenlik dönemindeki bireyler için oldukça rahatsız edicidir. Bu yüzden daima sivilcelerle bir savaş içerisindedirler. Bu makalemizde sizlere doğal yöntemlerle, hızlı bir şekilde sivilcelerden nasıl kurtulabileceğinizi anlatacağım.

Sivilcelerden nasıl kurtuluruz?

Bal

Sivilcelere karşı çok etkili bir çözüm yolu olarak görülen balı, bir pamuk yardımıyla sivilcelerinize sürün. Yaklaşık yarım saat beklettikten sonra ılık su ile yıkayın.

Limon

C vitamini deposu olan limon, sivilcelerinizi hızlı bir şekilde kurutmanızı sağlar. Gece yatmadan önce sivilcelerinize limon suyu sürün ve sabah kalktığınızda ılık su ile yıkayın.

Buz

Buz, sivilcenizin bulunduğu alanlarda kan dolaşım hızının artmasını sağlayarak, sivilcelerinizden kurtulmanızı sağlıyor. Günde 3 defa uygulamanızı öneririz.

Sarımsak

Sülfür bakımından zengin olan sarımsağı kesip, sivilceye doğru ovalayın. 5 dakika kadar bir süre geçtikten sonra ılık su ile yıkayın.

Yumurta Akı

Diğer bir sivilceye karşı etkili çözüm ise yumurta akı olarak görülüyor. Yumurtayı sarısından ayırdıktan sonra sivilcelerinize sürün. Sabaha kadar beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. İnanın çok etkisi olacaktır.

Arkadaşlar sivilceler her ne kadar doğal yöntemlerle azaltılsa da, en güzeli zamanla geçmesini beklemektir. Benim şahsi tavsiyem, sivilcelerinizden dolayı bozulmayıp, hayatınıza devam etmeli, kendiliğinden geçmesini beklemenizdir. Tabi aşırı sivilce oluşumu durumlarında doktorunuza başvurun. Büyük ihtimal bir yüz kremi verecektir. Sağlıcakla kalın…

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Başlıklar