Tarihin en zengin tenisçisi Novak Djokovic: Maaşı ve serveti ne kadar

517

Roger Federer ve Rafael Nadal gibi tüm dünyada tanınan bir oyuncu varsa o da Novak Djokovic’tir . Sarı topla yapılan spor denilince akla gelen ilk üç isim onlar ama hepsinden önemlisi tüm sıralamalarda ve neredeyse tüm rekorlarda ilk üç sırada yer alıyorlar. Peki Novak Djokovic ne kadar kazanıyor?

Djokovic, bu saatlerde en çok konuşulan tenisçi oldu. Hatta sanılanın aksine aşı olmadığı için Avustralya Açık’ta mücadele edemeyecek gibi görünüyor . Turnuva kuralı, herkesin aşı olmasıydı, ancak dün şampiyon bir tür “özel geçiş” aldı. Gece boyunca (yani tenisçi için uçuş sırasında) fikir değişikliği. Avustralya Başbakanı Scott Morrison , Novak Djokovic’in eve dönen ilk uçağa bindirileceğini doğruladı.

Tenisçinin yaşadığı Monte Carlo’ya uçuyorum, ama sporcu olarak yaptığı milyoner kazancını yatırdığı yere değil, doğduğu yer olan Sırbistan’a gidiyor. Novak Djokovic’in ne kadar kazandığını ve varlıklarının ne kadar olduğunu öğrenelim.

Novak Djokovic: Bir numaralı tenisçi ne kadar kazanıyor?

Novak Djokovic sıradan bir tenisçi değil. Tenis Profesyonelleri Derneği (ATP) sıralamasında kelimenin tam anlamıyla dünyada bir numaradır . 27 Aralık itibariyle güncellenen veriler, Novak Đoković’i 11.540 puanla birinci sırada, ikinci sırada ise neredeyse 3.000 puan farkla gösteriyor. Bu gözlemden yola çıkarak, milyoner kazancının miktarını kolayca hayal edebilirsiniz.

“Tek” tenis zaferleri Djokovic’in cebine toplam 149.810.010$ kazandırdı . Birçok turnuvanın katılımı ve zaferiyle ulaşılan bir rakam. 2021’de, turnuvanın ablukasına rağmen, 3.979.476 dolar kazanılan karlı bir yıl olan 2020’den daha az, yaklaşık 3 milyon dolar kazanmalıydı. Normal bir turnuva katılımı yılını fotoğraflaması beklenen 2019’da Novak Djokovic, 45,6 milyon Euro kazandı : 18.5 milyon turnuvalardan ve geri kalanı sponsorluklardan.

Sıralama rastgele adlandırılmamıştır, aslında bir turnuva sonunda elde edilen kazanç, ATP puanlarına, yani turnuvalar sırasında biriken puanlara göre değişmektedir. Pratik bir örnek vermek gerekirse, Djokovic kazanırsa 2.399.520 dolar kazanırken, mağlubiyet durumunda finalistin ödülü 1.270.334.

Novak Djokovic, tarihin en zengin tenisçisi (Djokovic serveti)

Tenis rekorları kıran Djokovic, aynı zamanda tarihin en zengin tenisçisi. Bir rekor diğerini içeriyor, aslında seksen dört şampiyonluk, altmışı büyük şampiyonluk (19 Grand Slam şampiyonluğu, 6 ATP Finali, 36 ATP Master 1000 rekoru Rafael Nadal ile paylaşılıyor) Joker’in varlıkları çok büyüdü ve aynı zamanda ünü.

Turnuva ödülleri ve katılımdan elde edilen kazançların yanı sıra, sponsorluklardan elde edilen tüm kazançlar da eklenmelidir. Rakipleri Roger Federer ve Rafael Nadal’dan daha az maaş alan Novak Djokovic , yine de Telekom Sırbistan, Fitline beslenme hattı, Audemars Piguet, Konzum süpermarket zinciri, Mercedes-Benz ve Peugeot otomobil markaları, Air Serbia havayolu gibi önemli markalara sponsor oldu. LearJet uçak üreticisi.

Ancak onu tarihin en zengin tenisçisi yapan şey, 2005’te başlayan yatırım başarısıydı . Önce yemek yemeye, bir restoran, pizzacı ve bar zinciri açarak, ardından gayrimenkul ve eğlenceye yatırım yaptı. Toplamda turnuvalar, sponsorluklar ve yatırımlar arasında aktifler (büyüyen) 275 milyon dolar civarında .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz