WhatsApp durum videolarını indir – iPhone ve Android kılavuz

204
WhatsApp durum videolarını indir - iPhone ve Android kılavuz
WhatsApp durum videolarını indir - iPhone ve Android kılavuz

24 saat sonra kaybolmadan önce WhatsApp durumunun bir videosunu kaydetmek ister misiniz? Android cihazlarda dosya yöneticisini (veya İngilizce dosya yöneticisini ) veya Status Saver gibi bir uygulamayı kullanabilirsiniz, iPhone ise bir ekran yakalama seçeneği sunar.

Android’de Durum Videolarını Kaydetme – Adım Adım Eğitim

Android’de WhatsApp durum videolarını kaydetmek için iki seçenek vardır: dosya yöneticisini kullanarak veya bir görüntü yakalama uygulaması aracılığıyla. Prosedür özellikle WhatsApp hesabınızı silmek istediğinizde kullanışlıdır .

WhatsApp durum videolarını indir - iPhone ve Android kılavuz
WhatsApp durum videolarını indir – iPhone ve Android kılavuz

Dosya yönetimini kullanarak

İlk adım : WhatsApp’ı açın ve mevcut durumunuzu ve WhatsApp kişilerinizin durumunu görüntülemek için ana sayfada ” Durum ” üzerine tıklayın. Kaydetmek istediğiniz durum videosunu seçin ve görüntüleyin .

İkinci adım : video artık mobil cihazınızın dahili belleğinde gizlidir. Bulmak için dosya yöneticinizi açın , “WhatsApp” klasörüne gidin ve “Medya” klasörünü bulun. Bu noktada “ .Durumlar ” öğesini seçin.

Üçüncü adım : “.Durumlar”da, kaydetmek için WhatsApp durum videosunu bulun ve seçmek için basılı tutun . Bir seçenek menüsü görünecektir. Mevcut olanlardan ” Kopyala “yı seçin .

Dördüncü adım : Son adımda, seçilen WhatsApp durum videosunu yedeklemek için dahili depolama alanınızdaki başka bir klasöre kopyalayın. Alternatif olarak, önceden yeni bir klasör oluşturabilir ve onu istediğiniz gibi adlandırabilirsiniz, örneğin “WhatsApp durum videosu”. Bu şekilde dahili belleğinizi düzenli tutabilirsiniz.

iPhone WhatsApp durum video indirme

iOS 11 sürümünden itibaren iPhone kullanıcıları, WhatsApp durum videolarını kaydederek kaydetmelerini sağlayan bir özelliğe erişebilir. Devam etmek için aşağıdaki adımları izleyin.

iPhone WhatsApp durum video indirme
iPhone WhatsApp durum video indirme

İlk adım : Mobil cihazınızda Ayarlar’ı başlatın ve ” Kontrol Merkezi “ni arayın.

İkinci adım : Bu noktada, açılıp kapatılabilen çeşitli kontrol seçenekleri görünecektir. Artı işaretine tıklayarak “ Ekran Kaydı ” seçeneğini ekleyin.

Üçüncü adım : WhatsApp’a geçin ve sol alttaki ” Durum ” seçeneğini seçin. Tüm kişilerinizin WhatsApp durum videolarının bir listesi görünecektir.

Dördüncü adım : Parmağınızı ekran boyunca sağ üst köşeden aşağıya doğru kaydırın. “Kontrol Merkezi” altında, ekran kaydını başlatmak için yuvarlak simgeyle işaretlenmiş kutuya tıklayın.

Beşinci adım : Kontrol Merkezini tek tıkla kapatın ve indirmeyi düşündüğünüz WhatsApp durum videosunu görüntüleyin . Videonun oynatılması bittiğinde, ekranı kaydetmeyi durdurabilirsiniz.

Altıncı adım : Kaydedilen video “ Fotoğraflar ” uygulamasına kaydedilir. Seçin ve sağ üstteki ” Düzenle ” ye tıklayın. Bu noktada, yalnızca istenen WhatsApp durum videosunun gerçekten oynatılması için videonun uzunluğunu ayarlamak mümkün olacaktır.

Yedinci adım : Düzenlemeyi bitirdikten sonra, sağ alttaki sarı onay işaretini seçin ve ardından “ Videoyu kaydet ” öğesine tıklayın. WhatsApp durum videonuz şimdi kaydedildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz