Salı, Nisan 23, 2024
Ana SayfaHaberlerYavru Atmaca için seferberlik!

Yavru Atmaca için seferberlik!

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde, çiftçilik yapan Halil Koşar isimli vatandaş tarafından yaralı bir yavru atmaca bulundu.

İslahiye ilçesinde Yelliburun Mahallesi’ndeki tarlada çalışırken yaralı bir atmaca yavrusu buldu. Çiftçi Koşar, hayvanseverlerin girişimleri ile İslahiye Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube şefliği ekiplerine haber verdi.

Olay yerine gelen hayvanseverler ve yetkililer, yaralı hayvanı alarak ilçe merkezinde bulunan Veteriner Yusuf Yıldızgil’e götürdü.

Kanadı kırıldığı belirlenen yaralı hayvana ilk müdahaleyi yapan Veteriner Yıldızlığil, atamaca yavrusunun, elektrik tellerine çarpması sonucu yaralanmış olabileceğini belirtti.

Yavru Atmaca için seferberlik!

Gaziantep Büyükşehir belediyesi Hayvanat Bahçesi’nde yer alan hayvan hastanesine götürülmesi gerektiğini ifade eden Yıldızlığil

, Doğa Koruma ve Milli Parklar İslahiye Şube şefliği ekipleri, yaptıkları girişimin ardından yaralı hayvanı tedavi edilebilmesi için Hayvanat Bahçesi yetkililerine teslim etti.

Yavru Atmaca için seferberlik!
Hayvan hastanesinde tedavisine başlanılan atmacanın, tedavisi tamamlandıktan sonra yeniden doğaya salınacağı bildirildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Başlıklar