Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaSağlıkYumuşak Romatizma Nedir?

Yumuşak Romatizma Nedir?

Yumuşak Romatizma Nedir Sorusunun Yanıtı

Doktorunuz koymuş olduğu teşhis yumuşak romatizma olması halinde, yumuşak romatizma nedir sorusunu soracaksınız. Verilen yanıta göre nasıl bir hastalık olduğu, belirtileri ve çözüm önerileri gibi bilgiler üzerinden hareket etmeniz son derece kolay olacak.

Yumuşak Romatizma Belirtileri

Uykunuzu aldığınızı düşünmenize rağmen ağrılarınız dinmiyor mu? Sabahları ağrı ile uyanmak son derece can sıkar. Yorgun, isteksiz, bitkin ve halsiz olabilirsiniz. Bu şekilde hisseden kişiler için detaylı incelemeler yapıldıktan sonra doktor tarafından FMS sendromu teşhisi konabilir. FMS, yumuşak doku ve romatizma hastalığıdır.

Vücutta hassasiyet;

En önemli belirti, kişinin vücudunun belli noktalarında hassasiyettir. Kaslarda ve eklemlerde yaygın ağrı olabilir.

Uyku;

Uyku bozukluğu bu hastalarda görülür. Yumuşak romatizma hastalığı belirtileri dendiğinde akla gelenler arasında uyku bozukluğu olacaktır.

Yorgunluk;

Yorgunluk ve halsizlik de aynı şeklide görülebilecek olan problemler arasında. Bu belirtilerin dışında doktorunuzun yapmış olduğu tahlil ve incelemeler ile teşhisin konulabilecek olduğunu unutmayın.

Yumuşak Romatizma Hastalığı Kimlerde Görülür?

Nedeni tam olarak bulunamamış olan bu hastalık için genel olarak stresi çok olan kişilerde görülür sonucuna varılmış. Tramvatik problemlerin bu şekilde bir hastalığa yol açması söz konusu olabilir.

  • Hastalık kadınlarda çok daha sık görülüyor.
  • Hastalığın erkeklerde ve çocuklarda görülmesi de söz konusu.

25 – 55 yaş aralığında olan kişilerde görülme sıklığının çok daha fazla olduğunu bilmelisiniz.

Yukarıda verilenler kapsamında hastalığın kimlerde daha çok görülebileceği konusunda fikir sahibi olacaksınız. Ancak bu sınırlamalar dışında da yumuşak doku hastalığı kimlerde olur sorusunun yanıtlanması mümkündür. Doktor tarafından teşhis konuşacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Başlıklar