Salı, Nisan 23, 2024
Ana SayfaHaberlerAbdurrahman Dilipak yazdı: Türkiye’de üç konuda işler yolunda gitmiyor

Abdurrahman Dilipak yazdı: Türkiye’de üç konuda işler yolunda gitmiyor

Son dönemde hükümet eleştirileriyle gündeme gelen Yeni Akit’ten ayrıldıktan sonra Habervakti’nde köşe yazısı yazmaya başlayan Abdurrahman Dilipak, Türkiye’de üç konuda işlerin yolunda gitmediğini yazdı.

Önümüzdeki dönemde yaşanan dalgalanmanın ardından konut fiyatlarında ani bir kırılma yaşanacağını belirterek, Dilipak “TL’nin değeri ayrı bir konu. Bana göre adalet ve yolsuzluk iddiaları toplumda ciddi infiallere neden olacak bir sorun haline gelebilir. Aile, gençlik, ahlak ve kaset iddiaları başka bir sorun.

Bu süreçte bireyler, topluluklar ve taraflar olarak daha dikkatli ve sorumlu davranmalıyız. Sesi azaltmak gereklidir. Adalet sağlanmalı. Adalet mülkiyetin temelidir.” dedi.

İnsanların artık herkesten ve her şeyden şüphe duyduğunu belirten Dilipak, “Kime, neye inanacağını ya da güveneceğini bilmiyor. Bu kamu araştırma raporlarına kimse inanmıyor. Bunu yaptığımız tekrarlanan kelimeler bile anlamsız hale geldi. 15 Temmuz’da şehit ve gazilerin aileleri neredeydi? Bu güven kaybının nedenleri ve buna kimlerin sebep olduğu araştırılmalıdır. Belli kategorileri araştırmadan bu kişileri ifşa ederek, üstünü örterek bu tepkilerle baş edemezsiniz. Bazı mağdurları halkın önüne günah keçisi olarak atıp yargılayarak bu konuyu susturmaktan bahsedenler yanılıyorlar. Bunu FETÖ davalarında gördük! Bunun 15 Temmuz kararı üzerinde önemli bir etkisi oldu. İnsanlar artık 15 Temmuz hakkında söylenen her şeye inanmıyor. Cevaplanamayan sorular var! Bunu görün!”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Başlıklar