Salı, Nisan 23, 2024
Ana SayfaTeknolojiDeğiştirmeniz gereken 4+1 kötü akıllı telefon alışkanlıkları

Değiştirmeniz gereken 4+1 kötü akıllı telefon alışkanlıkları

Akıllı telefonunuz artık günlük yaşamda nihai kişisel yardımcınız haline geldiğinden, kesintisiz ve düzgün çalışması garanti edilmelidir. Ancak, bir cep telefonu için kötü olan, yalnızca ömrünü değil aynı zamanda verimliliğini de azaltan mekanik olarak edinilmiş alışkanlıklara sahip olabilirsiniz. Ama cep telefonunuzun neden bozulduğunu tekrar merak etmeden ve sonunda yeni bir akıllı telefon almayı düşünmeden önce ne olduklarını görelim.

1. Korumak için bir kılıf veya uygun kılıf kullanmamak

Kılıf, akıllı telefonunuzun yalnızca dış görünümünü değil, içindeki her şeyi de korur. Dikkatli olduğunuzu ve bunun size olmayacağını düşünebilirsiniz, ancak bir kez zarar vermek için yeterlidir. Küçük bir çatlak endişe verici olmayabilir, ancak akıllı telefonunuzun bir camı varsa, birkaç ay içinde çatlak endişe verici bir şekilde büyüyecektir. Güvenilir bir üreticiden uygun bir akıllı telefon kılıfı , her cep telefonu için gerekli bir aksesuardır. Bir dahaki sefere bir kasa seçtiğinizde, yalnızca harika görünümüne odaklanmak değil, ekranı ve cihazınızın diğer bölümlerini nasıl ve tam olarak koruduğunu görmek iyi olur. Aynı zamanda iyi bir ekran koruyucuya yatırım yapmak asla yanlış olmaz.

2. Akıllı telefonları yanlış ürünlerle temizleme

Cep telefonuna çok dikkat eden insanlardansanız, muhtemelen onu sık sık temizlersiniz ve hatta belki bir çeşit temizleyici kullanırsınız. Akıllı telefonunuzun bakımını düzgün bir şekilde yapmak için özel bir temizleyici veya yeni bir mikrofiber bez gereklidir. Diğer kullanımlar için (örn. Cam için) güçlü temizleyiciler veya saf alkol, cihazın görünümünde soruna neden olabilir, hatta dokunmatik ekran kaplamasına zarar verebilir.

Akıllı telefonları yanlış ürünlerle temizleme
Akıllı telefonları yanlış ürünlerle temizleme

3. Kaynağı bilinmeyen ucuz kablolar ve şarj cihazları satın almak

Oldukça kötü bir alışkanlığınız, “anonim” şarj kabloları ve şarj cihazları kullanmak olabilir. Piyasada çok çeşitli kablolar vardır, ancak bunlar oldukça tehlikeli hale gelebilir ve cihazımızın pilinin çalışma şeklini etkileyebilir. Alanında güvenilir firmalardan gelen markalı şarj kabloları ve şarj cihazlarına güvenmenizde fayda var ya da kesinlikle emin olmak istiyorsanız akıllı telefon üreticinizin resmi çözümünü tercih edebilirsiniz. Her durumda, sokak satıcılarından ve kaynağı bilinmeyen kablolardan kaçınmalısınız.

Kaynağı bilinmeyen ucuz kablolar ve şarj cihazları satın almak
Kaynağı bilinmeyen ucuz kablolar ve şarj cihazları satın almak

4. Banyoda cep telefonu kullanmak

Belki de listemizde bulacağınız en yaygın akıllı telefon kötü alışkanlığı. Banyoda, duş alırken, müzik veya podcast dinlemek için cep telefonunuzu kullanıyorsanız, yalnız değilsiniz. Ne yazık ki, bu tehlikelidir, çünkü su buharı cep telefonunuzun içine girer ve nem ile elektronik cihazların iyi arkadaş olmadığını kesinlikle bilirsiniz. Neyse ki çözüm basittir, çünkü su geçirmez bir kablosuz hoparlör , başka bir odada olabilecek cep telefonunuzu korumakla kalmaz, aynı zamanda size daha iyi ses sunar.

5. Kötü amaçlı uygulamalar kullanmak ve tehlikeli web sitelerini ziyaret etmek

Zihninizde virüsleri yalnızca bilgisayarlarla ilişkilendirdiyseniz, muhtemelen cep telefonunuzda her şeyin güvende olduğunu düşünmek gibi kötü bir alışkanlığınız vardır. Yeni veya deneyimsiz bir kullanıcıysanız, kullandığınız işletim sisteminin resmi dijital mağazası aracılığıyla ziyaret ettiğiniz ve iyi incelemeleri ve birçok indirmesi olan uygulamaları yüklediğiniz web sitelerine özellikle dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda, akıllı telefonunuz için mevcut güvenlik güncellemelerini sık sık yüklemeniz önerilir ve desteği durduysa, belki de yeni bir tane aramanın zamanı gelmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Başlıklar