Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaTeknolojiiPhone 15 Pro ve Pro Max'in (Ultra) 5 özel özelliği

iPhone 15 Pro ve Pro Max’in (Ultra) 5 özel özelliği

iPhone 15 serisinin tanıtımına yaklaşık 10 ay kaldı ve en üst düzey modellerin standart modellerden bile daha ayrıcalıklı özelliklere sahip olacağına dair söylentiler şimdiden söyleniyor. Daha geçen Eylül ayında analist Ming-chi Kuo, iPhone 14 Pro’nun güçlü satışlarının Apple’ı iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max ile normal iPhone 15 ve iPhone 15 Plus arasındaki farkları genişletmeye teşvik edeceğini bildirmişti.

İşte iPhone 15 Pro modellerine özel olduğu söylenen en az beş özellik:

  • A17 işlemci: Nikkei Asia web sitesine göre iPhone 15 Pro, TSMC’nin 3nm tabanlı A17 Bionic ile donatılacak ve performans ve tüketim açısından net iyileştirmeler sunacak. Rapor, 2023’ün yalnızca yeni iPhone serisinin Pro modellerinde Apple’ın en yeni ve en büyük çipinin yer alacağı üst üste ikinci yıl olacağını iddia ediyor.
  • Daha hızlı USB-C desteği: iPhone 15 Pro, Ming-Chi Kuo’ya göre USB 3.2 veya Thunderbolt 3 destekli bir USB C bağlantı noktasına sahip olacak ve bu, Lightning bağlantı noktasına sahip mevcut iPhone’lara kıyasla cihazların çok daha hızlı veri aktarımına sahip olmasını sağlayacak. . Kuo, normal iPhone 15’teki USB C bağlantı noktasının USB 2.0 hızlarında kalacağını belirtmekte bile gecikmedi.
  • Artırılmış RAM: iPhone 15 Pro, TrendForce’a göre 8GB RAM ile donatılırken, normal sürümler 6GB’a sahip olmaya devam edecek.
  • Katı hal düğmeleri: iPhone 15 Pro, katı hal ses düğmeleri ve güç düğmeleri ile donatılacaktır. Kuo, cihazların, en son iPhone SE’deki Ana Sayfa düğmesine veya en son MacBook’lardaki izleme dörtgenine benzer şekilde, düğmeler gerçekten hareket etmeden basma hissini simüle etmek için dokunsal geri bildirim sağlayan iki ek Taptic Engine ile donatılacağını söyledi.
  • Pro Max’te artırılmış optik yakınlaştırma: iPhone 15 Pro max, iPhone 14 Pro’daki 3x’e kıyasla ona en az 10x optik yakınlaştırma sağlayacak bir periskop telefoto lense sahip olacak.

Bloomberg’den Mark Gurnam, tam da üstün teknik özelliklerinden dolayı, iPhone 15 Pro Max’in iPhone 15 Ultra olarak adlandırılacağına dikkat çekerken, Apple’ın cihazların ortalama satış fiyatını artırmasını sağlayabilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Başlıklar