Çarşamba, Nisan 24, 2024
Ana SayfaHaberlerMor Baklava Gaziantep’te Büyük İlgi Topladı

Mor Baklava Gaziantep’te Büyük İlgi Topladı

Gaziantep’te mor meyve ve sebzelerden yapılan mor baklava büyük ilgi topladı.

Gaziantep’te mor meyve ve sebzelerin özünden yapılan mor baklava büyük talep edildi. Baklava ustası Ömer Çelebi, rengi ve tadıyla klasik baklavadan farklı olan mor baklavaya talebin oldukça fazla olduğunu belirtti.

Gastronomi şehri Gaziantep’te bulunan bir baklava firması tarafından üretilen mor baklava, müşterilerin ilgisini çekti. Siyah havuç, nar, ahududu, vişne, kırmızı pancar gibi mor meyve ve sebzelerin özüyle yapılan mor baklavaya talep son dönemde arttı. Sağlık sorunları sebebi ile baklava tüketemeyen insanların da artık baklavanın tadına bakabileceklerini ifade eden baklava ustası Ömer Çelebi

clomid rezept frei kaufen

, “Mormiks ismini verdiğimiz baklava, 12 yıllık araştırma ve geliştirme sonucunda mor sebze ve meyvelerin toz haliyle yapılan bir tatlıdır. İstanbul Cerrahpaşa Üniversitesi’nde yapılan çalışmaların ardından ürünü bize gönderdiler. Biz de elde edilen bu ürün ile baklava yaptık. Rahatsızlıklarından dolayı baklava yiyemeyen insanların baklavanın lezzetine bakabilmesini amaçlıyoruz. Bunun için şeker, böbrek, tansiyon ve eklem rahatsızlıkları olan kişilerin rahatlıkla yiyebilmesi için mor baklavayı ürettik. Şu anda olumlu tepkiler alıyoruz” diye konuştu.

Mor Baklava Çok Fazla Talep Edildi

Talebin çok fazla olduğunu ve bu kadar ilgi beklemediklerini belirten Çelebi, mor baklavanın normalden daha zor yapıldığını vurgulayarak, şunları söyledi:

“Baklavayı yapmadan önce mormiks tozunu hamurla karıştırıyoruz. Bu normal baklavadan daha zorlu hamur haline geliyor. Daha sonra şerbeti dökülüyor. Toz

, şerbetin tüm özelliklerini çekiyor. Damakta farklı bir tat bırakıyor. Birçok yapım aşamasından geçtikten sonra hazır hale geliyor. Mor baklavayı satışa sunduktan sonra çok fazla olumlu geri dönüş aldık. İnsanlar bu yeni lezzeti çok beğendi. Her geçen gün talep artıyor, biz de bu talebe yetişmeye çalışıyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Başlıklar