Salı, Nisan 23, 2024
Ana SayfaTeknolojiElon Musk iflasın eşiğine geldi

Elon Musk iflasın eşiğine geldi

Elon Musk, Twitter’ı yok etmek için satın aldı, diyelim ki aynı amaçla Tik Tok’u da satın alabilir. Başından beri herkes Musk’ın her türlü muamelesine karşıydı ve tüm olayın gidişatı her gün teknoloji patronunun ne kadar yanlış olduğunu gösteriyor?…

Son olarak, Musk, platform personeline, abonelik ve reklam gelirlerini artıramazlarsa yaklaşan ekonomik krize dayanamayabileceği ve iflas edebileceği konusunda bilgi verdi.

Reuters, Twitter’daki kargaşanın, Bilgi Güvenliği Baş Sorumlusu ve Güven ve Güvenlik Başkanı Yoel Roth da dahil olmak üzere kilit yöneticilerin ayrılmasıyla da körüklendiğini bildirdi.

Roth, platformun nefret söylemi, yanlış bilgilendirme ve istenmeyen e-postalar üzerindeki baskısını denetledi ve şimdi Twitter hesabı biyografisi onu şirkette “Eski Lider” olarak listeliyor.

Dahili bir Slack mesajına göre, Baş Gizlilik Görevlisi ve Baş Uyum Görevlisi de ayrıldı. En azından şimdilik kalmaya karar veren bir kişi, şirketin en iyi reklam yöneticisi Robin Wheeler.

ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC), gizlilik ve uyumluluk yöneticileri şirketten ayrıldıktan sonra Twitter’ı derin bir endişeyle izliyor.

Bu ayrılmalar, sosyal medya şirketini düzenleyici emirleri ihlal etme riskine soktu, ancak Musk’ın avukatı Alex Spiro, grubun konuyla ilgili devam eden yapıcı bir diyaloğu olduğunu ortaya koydu.

FTC’nin Twitter vakasındaki gelişmeyi izlemesinin nedeni, sosyal medyanın reklamcılara verilen telefon numaraları da dahil olmak üzere kişisel bilgileri zaten kötüye kullanmasıdır.

Ancak Spiro, iki taraf arasındaki ilişkiyi netleştirmeden Elon Musk’ın uzaya roketler gönderdiğini, FTC’den korkmadığını söyleyerek durumu sakinleştirmeye çalıştı .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Başlıklar