Güncel altın fiyatları yorumu: Nisan 2020’den bu yana bir ilk!

167
Güncel altın fiyatları yorumu: Nisan 2020'den bu yana bir ilk!
Güncel altın fiyatları yorumu: Nisan 2020'den bu yana bir ilk!

Güncel günlük altın fiyatları yorumu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Nisan 2020’den bu yana görülmeyen seviyelere yakın seyreden altın fiyatları bugün açıklanacak olan Fed’in faiz kararına odaklandı. İşte 21 Eylül altın yorumu

GÜNCEL GÜNLÜK ALTIN FİYATLARI YORUMU

ECB’nin ardından Fed’in faiz kararını açıklamasını bekleyen altın fiyatları Nisan 2020’den bu yana görülmeyen seviyelere yakın seyrediyor. İşte uzmanlardan alınan günlük altın fiyatları yorumu şöyle:

Nisan 2020’den bu yana görülmeyen seviyelere yakın seyreden altın fiyatları, Çarşamba günü 1670$’ın altında tutuldu ve ABD Merkez Bankası’nın enflasyonu düşürmeyi amaçlayan bir başka büyük faiz artırımı öncesinde güçlü dolar ve Hazine getirilerinin baskısı altında kaldı. Fed’in üst üste üçüncü bir 75 baz puanlık artış yapması bekleniyor ve yatırımcılar, herhangi bir şahin sürpriz için toplantıdan sonra Fed Başkanı Jerome Powell’ın konuşmasını izleyecek. Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde Salı günü yaptığı açıklamada, ECB’nin talebi azaltmak ve artan enflasyonla mücadele etmek için faiz oranlarını kısıtlayıcı seviyelere yükseltmesi gerekebileceğini söyledi. Daha yüksek faiz oranları, getirisi olmayan külçeyi elde tutmanın fırsat maliyetini artırarak cazibesini azaltıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz