Roger Federer ne kadar kazanıyor? (Serveti ne kadar)

579
Roger Federer
Roger Federer

Tüm zamanların en iyi tenisçilerinden biri olan Roger Federer , 41 yaşında emekli olduğunu açıkladı. Bunu, uzun kariyeri boyunca kendisini her zaman farklı kılan gizlilikle yaptı.

İsviçreli sosyal medyada bir video mesajı ve ardından herkese teşekkür etmek istediği uzun bir mektup yayınladı. Son turnuvası , dünyanın geri kalanından seçilmiş bir tenisçiye karşı bir dizi Avrupalı ​​tenisçinin yarıştığı Laver Cup olacak. Laver Cup, 23-25 ​​Eylül tarihleri ​​arasında Londra’da yapılacak .

Roger Federer’in kariyeri başarılarla dolu: 20 grand slam turnuvası kazandı, toplam 103 zafer ve Rafael Nadal ve Novak Djokovic gibi diğer iki kutsal raket canavarıyla 25 yıl süren tarihi bir rekabet. Onu açık ara dünyanın en zengin sporcularından biri yapan milyoner sponsorluk anlaşmalarının eşlik ettiği birçok zafer. Bakalım Roger Federer’in serveti ne kadarmış .

Roger Federer 41 yaşında tenise veda etti

Serena Williams’ın emekli olduğunun açıklanmasının ardından tenis dünyası bir ağır darbe daha alıyor. Tüm zamanların en sevilen tenisçilerinden biri olan Roger Federer , son turnuvası Laver Cup’a katılacağı 25 Eylül’de emekliliğini açıkladı ve sosyal medyada hızla yayılan uzun bir veda mektubu yazdı. İsviçre’nin son yıllarda uluslararası tenis sahnesindeki varlığını bazı fiziksel problemler nedeniyle çok fazla dozlamak zorunda kaldığı göz önüne alındığında, birçok taraftar zaten havada olan haberler için gözyaşlarına boğuldu.

« Tenis aileme ve ötesine. Tenisin son yıllarda bana verdiği tüm hediyeler arasında en büyüğü, şüphesiz, beni yol boyunca insanlarla tanıştırmasıdır: arkadaşlarım, rakiplerim ve hepsinden önemlisi taraftarlar “, sözleri.

Roger Federer ne kadar kazanıyor: tenisçinin varlıkları

Roger Federer , tüm zamanların en başarılı tenisçilerinden biriydi. Tenis dünyasında, örneğin takım sporlarında olduğu gibi geçerli bir sözleşme yoktur: Kazançlar, kazanabileceğiniz turnuvalardaki zaferler ve pozisyonlarla orantılıdır.

Kazanılan 103 turnuva ve 20 grand slam turnuvasıyla Federer’in bu spor sayesinde nasıl büyük paralar kazandığını tahmin etmek kolay. Geçen yıl bile, sakatlıklara ve kaçırılan turnuvalara rağmen, 90,6 milyon dolarla hala dünyanın en yüksek ücretli oyuncusuydu.

Roger Federer , Sportico dergisi tarafından geçen yılın sonunda hazırlanan en zengin sporcular özel sıralamasında yer alan tek tenisçi . İsviçre, tahmini 1,12 milyar dolarlık varlıkla onuncu sırada yer aldı.

Sportif başarılarından elde ettiği kazançların yanı sıra sayısız sponsorlukları da bulunmaktadır. Forbes’a göre , Federer ticari amaçlar için en yüksek ücretli sporcular arasında da üst sıralarda yer alıyor. Nike, Uniqlo, Rolex, Mercedes-Benz ve Credit Suisse, İsviçrelilere son yıllarda yılda yaklaşık 60 milyon dolar kazandırdı.

1 Yorum

  1. Çok güzel bir veda ile hoşçakal demiş büyük sporcu. O kadar büyük bir sporcu ki en büyük rakibi bile onunla birlikte gözyaşı döktü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz