Salı, Nisan 23, 2024
Ana SayfaSağlıkTürk Kadını Kaş ve Kirpik Güzelliğine Önem Veriyor

Türk Kadını Kaş ve Kirpik Güzelliğine Önem Veriyor

Esmer ve kumral ağırlıklı olan Türk insanı, kaş ve kirpiklerin şiirlere şarkılara konu olan güzelliklerine gerçekten de önem veriyorlar. Kaş ve kirpik bakımı konusunda hem doğal maskeler hem de özel bakım iksirleri tercih eden Türk kadınları, doğru bir bakımla gür ve koyu renkli kaş ve kirpiklere sahip olabiliyor. Peki makyaj ya da diğer etkenler söz konusu olduğunda cilt bakımı nasıl yapılmalı?

Kaş ve Kirpikler Nasıl Güçlenir?

Kaş ve kirpiklerin güçlenmesi için kullanılan en yaygın doğal bakım, tatlı badem yağı bakımıdır. Bu ürünün kullanılmasıyla kirpik ve kaşların rengi koyulaşır. Daha gür ve dolgun görünen bu bakım ürünleriyle daha hacimli kaş ve kirpiklere sahip olunması mümkün olabilir. Türk kadını kaş ve kirpik güzelliğine önem veriyor çünkü bu şekilde daha çekici göründüklerini düşünüyorlar.

Kaş ve Kirpik Makyajı

Kalıcı ve geçici olarak iki farklı biçimde ifade edebileceğimiz kaş ve kirpik makyajı daha belirgin ve dikkat çekici gözler için son derece önemli. Son yıllarda kaşların bakımlı olması ve kalınlaşması eğilimi moda olduğu için birçok kişi kalıcı dövmelerle kaşlarını kalınlaştırmaya başladı. Kirpiklere de ipek kirpik uygulaması yapılarak uzun süre takıp çıkarma derdi olmayan takma kirpik şeklinde kullanım popüler hale geldi.

Normal makyaj ise geri döndürülebilir çizgilerle kaş ve kirpiklerin ortaya çıkmasını sağlıyor bunun için kaç farı, kaş kalemleri ve çeşitli geçici dövmeler kullanılarak makyaj uygulaması yapılıyor. Kaş ve kirpik makyajı türk kadınları için makyaj anlamına geliyor. Çoğu zaman dudaklara hafif bir ruj ya da şeffaf bir parlatıcı yetebiliyorken gözlerde bir sürme ya da kalem olmadan makyaj tamamlanmıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Başlıklar