Bilal Erdoğan, 15 Temmuz gecesini anlattı: Cumhurbaşkanımızın İstanbul’a gelmesi…

152
Bilal Erdoğan, 15 Temmuz gecesini anlattı
Bilal Erdoğan, 15 Temmuz gecesini anlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin açıklamalarda bulundu. Darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı’nın Tarabya yerleşkesinde olduklarını belirten Bilal Erdoğan, Marmaris’te bulunan Recep Tayyip Erdoğan’ın uçakla İstanbul’a geldiğini belirterek, “Tankın üstüne çıkmaktan çok daha riskli bir şeydi bence” dedi.

Sabah gazetesine konuşan Bilal Erdoğan, “Helikopterin namlusunu bize doğrulttuğunu gördük” diyerek şöyle devam etti:

“15 Temmuz akşamı ailemle birlikte Cumhurbaşkanlığı’nın Tarabya yerleşkesindeydik. O zamanlar çocuklar küçüktü. Sıra çocukları yatırmaya gelmişti. Arkadaşlarımdan bazı mesajlar geldi. Bazı fotoğraflar… Muhtemelen 21.30-22.00 arasıydı ‘Ne oluyor?’, ‘Ne gidiyor’ derken, o sırada tabii Cumhurbaşkanımız Marmaris’teydi. Cumhurbaşkanımızla görüşmeye başladık. Cumhurbaşkanımız çok erken İstanbul’a gelmeye karar vermişti. F-16’ların Tarabya üzerinden uçtuğunu gördük.

İstanbul’a geldiğinde başına bir şey gelir diye endişelendik. Cumhurbaşkanımızın böyle bir şey olursa ‘Biz tankların karşısındayız’ dediğini görebiliyordum ve bunu bizimle paylaştı. Başkan bir şey derse, elbette yapar. Ve diğerleri gibi değil. Diğerleri onun tanklara saldıracağını söyledi. Ama yapamayacaklarını biliyorduk ve yapamadıklarını da gördük. Bence Cumhurbaşkanımızın Marmaris’ten İstanbul’a gelişi tankın üstüne çıkmaktan çok daha tehlikeliydi. Cumhurbaşkanımız savaş uçağıyla yüzleşmek gibi bir şey yaptı. Havaalanına vardığımızda uçakları çoktan inmişti. Cumhurbaşkanımız havaalanına geldi. Helikopterler sabaha kadar etrafımızda uçtu. Helikopterin namlusunu bize doğrulttuğunu gördük.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz