Muhammet Rıdvan Fadıloğlu kimdir?

149
Muhammet Rıdvan Fadıloğlu kimdir?
Muhammet Rıdvan Fadıloğlu kimdir?

Muhammet Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı olarak görev yapmaktadır. Peki Muhammet Rıdvan Fadıloğlu kimdir? İşte hayatı ve kariyeri…

MUHAMMET RIDVAN FADILOĞLU KİMDİR?

1964 yılında Gaziantep’te doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Gaziantep’te tamamladı. 1986 yılında Selçuk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Arkeoloji-Sanat Tarihi Bölümü’nden mezun oldu. Askerliğini Tokat’ta tamamlayan Fadıloğlu, döndükten sonra 1996 yılında kurulan aile şirketinde ikinci kuşak yönetici olarak iş hayatına başladı. Gaziantep’te. Aktif meslek yaşamının yanı sıra çeşitli mesleki ve sivil toplum kuruluşlarında da faaliyet göstermiştir.

Muhammet Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep Eğitim ve Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, Serbest Bölge Yönetim Kurulu Üyeliği, Gaziantep Spor Kulübü Temsilciliği, Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeliği, TOOB Genel Kurul Temsilciliği ve Belediye Meclisi Komisyon Üyeliği Bölge görevlerinde bulunmuştur.

Muhammet Rıdvan Fadıloğlu kimdir?
Muhammet Rıdvan Fadıloğlu kimdir?

Sivil toplum kuruluşlarında aktif çalışmalarını sürdürürken AK Parti’yi kurarak siyasete atıldı. AK Parti’ye katıldıktan sonra mahalle temsilcisi, il temsilcisi, il yönetim kurulu üyesi, il yönetim kurulu üyesi ve il sekreteri olarak görev yaptı.

2004-2008 yılları arasında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı’nın danışma kadrosunda görev yaptı.

29 Mart 2009 yerel seçimlerinde AK Parti’den Şehitkamil belediye başkan adayı oldu. Seçimden sonra Şehitkamil Belediye Başkanı seçildi ve halen görevine devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz