Salı, Nisan 23, 2024
Ana SayfaHaberlerUkrayna savaşı, paralı askerler ne kadar kazanıyor? Yabancı savaşçıların maaşı

Ukrayna savaşı, paralı askerler ne kadar kazanıyor? Yabancı savaşçıların maaşı

Ukrayna’daki savaşa katılan bir paralı asker ne kadar kazanıyor ? Rusya’nın işgali 24 Şubat’ta başladığından beri , iki ordunun saflarına katılan binlerce gönüllü ve profesyonel hakkında çok şey söylendi.

Ukrayna topraklarına en son varacak olan 700 Suriyeli savaşçı, Moskova uzmanları tarafından birkaç hafta eğitildikten sonra, artık Rus birliklerine katılmaya hazır olan ve “evden eve” savaştaki deneyimlerini getirmek için hazırdır. bir şehri fethetmek.

Ancak son günlerde, Kiev’in yanında sahada iki İngiliz savaşçı videoya çıktı ve Ruslar tarafından esir alındı: onlar için Kremlin, Ukraynalı ama şu anda tutuklu olan Rus yanlısı milletvekili Viktor Medvedchuk ile bir takas teklif etti.

Toplamda, savaş başladığından beri, 20.000’den fazla yabancı savaşçının Ukrayna için savaştığı tahmin ediliyor : Yaşları 25 ile 80 arasında değişen, İtalya dahil 52 farklı ülkeden gelen savaşçılardan oluşan gerçek bir milis.

Öte yandan Rusya , özellikle Afrika’da yıllardır Moskova’nın kirli işlerini yapan paralı bir milis olan tartışmalı Wagner grubuna ait yaklaşık 16.000 yabancı askere güvenebilir .O halde bu savaşa katılmayı seçen gönüllülerin ve profesyonellerin aldığı maaşları görelim.

Ukrayna’da savaş: paralı askerler ve gönüllüler ne kadar kazanıyor

Kağıt üzerinde Ukrayna’daki savaş , Moskova ve Kiev ordularının karşı çıktığını görüyor, ancak gerçekte, dünyanın her yerinden savaşçılar sahada karşı karşıya: birçoğu gönüllü, diğerleri maaş alan gerçek paralı askerler yerine.

Tabii ki, bu anlaşmaların resmi rakamları bilinmiyor, ancak bir süredir Ukrayna’daki savaşa katılan paralı askerlerin ne kadar kazandığı konusunda dolaşan çeşitli tahminler var.

Rusya’nın işe aldığı binlerce Suriyeli gerillanın haberi yayılmaya başladığında, aynı zamanda nişanlarına ilişkin rakamlar da bildirildi: ayda bin avro , Şam’da aylık ortalama maaş 100 doların biraz üzerinde.

Wagner tarafından işe alınan askerler için daha iyi olur, çünkü onlar için maaşın ayda 2.000 Euro olacağı düşünülür . Geçmişte grup, Afrika’da yapılan iş için sadece para almakla kalmayacak, aynı zamanda bazı zengin alanlardan ekonomik olarak yararlanma hakkı da alacaktı.

Öğrendiğimize göre Ukraynalıların saflarında paralı askerler de var. Ancak çoğunun , Donbass’taki savaşın ilk yıllarında ayda 200 dolar artı yiyecek ve sigara alan gönüllüler olduğu söyleniyor . Şimdi bile maaşları benzer olurdu: seyahat masrafları ve küçük bir maaş .

Genel olarak, her iki cephede de konuşlandırılan savaşçılar , silah ve askeri araç üretiminde dünya devlerinin hesaplarını dolduran milyarder siparişlerine kıyasla 1.000 ila 2.500 avro arasında değişen maaşlar alacaktı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Başlıklar