Ünlü Modacı İvana Sert film çekimi için geldiği Gaziantep’te iş kadını Jülide Konukoğlu ile görüştü. Jülide Konukoğlu ile KUTNİA mağazasını gezen İvana Sert, kutnu kumaşından yapılan kıyafetlere hayran kaldı.

Bir kumaştan daha fazlası! Ünlü Modacı İvana Sert hayran kaldı!

Sert, kutnu kumaşından yapılan kıyafet, ayakkabı ve ev tekstili ürünlerini hayranlıkla inceleyerek, “Kutnu hak ettiği değeri görmemiş. Kutnuyu markalaşma sürecine taşıyan Jülide Hanım’ı kutluyorum. Bu çalışma çok önemli ve son derece isabetli olmuş. İddia ediyorum; 2018 yılının modası kutnu ve KUTNİA markası olacak” dedi.

Bir kumaştan daha fazlası! Ünlü Modacı İvana Sert hayran kaldı!

Terliklere bayıldığını söyleyen İvana Sert, “Ev tekstili ürünleri muhteşem. Gizli kalmış, unutulma tehlikesi le karşı karşıya bulunan bir ürünü, moda dünyasına kazandırdığı için Jülide Konukoğlu’nu kutluyorum. Bundan sonraki çalışmalarımda kutnu kumaşını ağırlıklı olarak kullanacağım” ifadelerini kullandı.

Bir kumaştan daha fazlası! Ünlü Modacı İvana Sert hayran kaldı!

Ünlü Modacı İvana Sert’in övgü dolu değerlendirmelerine teşekkür eden Jülide Konukoğlu, “Kutnu kumaşıyla ilgili 4 yıl önce başlattığımız serüvenimiz oldu. Son 1.5 yıldan beri de kutnu kumaşından bir marka oluşturmak için çaba gösteriyorduk” dedi.

Kutnu Kumaşı’nın hikayesi…

Geçmişi 16’ıncı yüzyıla dayanan kutnu dokumacılığı, tamamen el tezgahlarında, değişik şekillerde dokunan ipekli bir dokuma türüdür. Anadolu Selçuklularından bu yana dokunan kutnu kumaşlı, eskiden Anadolu’da özellikle alımlı giyinmek isteyen insanların hayallerini süsler, Osmanlı padişahları tarafından da elbise olarak diktirilirdi. Görkem, zarafet ve estetik ifade eden kutnu kumaşların hammaddesi filoş olan suni ipek ve pamuk ipliğidir.

Kumaşlar Gaziantep’te kutnu ustaları tarafından el tezgahlarında el emeği ve göz nuruyla dokunmakta olup, her birinin kendisini ve ustalığını ifade eden özel imzasını taşımaktadır. KUTNİA markasının amacı, kutnu kumaşını özgün tasarımlarla günümüz insanın evlerine

doxycyclin 200 kaufen ohne rezept

, yaşamlarına dahil ederek dünyada sevilen bir markaya dönüştürmektir.

Kutnunun gelecek nesillere taşınması ve kumaşın günümüz ürünlerinde kullanılması için kutnu üzerine uzmanlaşmış danışmanların yönlendirmesiye, ustalarla birlikte aylarca Ar-Ge çalışmaları yapıldı, kumaşın mukavemeti ve ışık haslığı özüne sadık kalınarak geliştirildi. Bu çalışmayla kutnu kumaşı ile birlikte, şimdiye kadar kutnu ustalarının birbirlerine kadardığı kutnu üretimi bilgileri kayda alınmış oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz